Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sokaklardan Bir Kız

Sokaklardan Bir Kız

(KDV Dahil) 13,30 ₺

SEPETE EKLE

Sokaklardan Bir Kız

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Orhan Kemal
13,30 ₺
17,50 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Edebiyatında her zaman gerçek yaşamın sorunlarını, zorluklarını, acımasızlıklarını ele alan, düzenin çarpıklığına ilişkin en derin eleştirileri dile getiren ama bütün bunların yanında iyiye, güzele ve insana olan inancını her zaman koruyan ve hep aydınlığın geleceğine inanan Orhan Kemal, Sokaklardan Bir Kız adlı bu romanında da tavrını sürdürüyor. Arka sokakları, pavyonları, batakhaneleri anlatırken insanın direncini ve mücadelesini de yansıtıyor okurlarına.

Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayatta rastlayabileceği o çok
nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir. Denilebilir ki her okurun hayatında, Orhan Kemal'in öncesi ve soması iki farklı zamandır. Onun kitapları aracılığıyla insan ve yaşam sevgisi, adalet ve vicdan duygusu, öğreticilik kaygısı güdülmeden, sadece yak bir insancıl bakışla girer hayatımıza. Bu nedenle öncesi ve sonrası kesin çizgilerle ayrılır ve her zaman sonrasında daha temiz oluruz, öfkelenmeyi değil sakinleşmeyi, yaralamayı değil anlamayı öğreniridir de boyun eğmeyi değil, değiştirmeye çalışmayı... Umudu ve iyimserliği yemden kazanmamız için yol gösterir bize.
Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruzSayfa Sayısı: 345

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

Diğer Orhan Kemal Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Cemile

Cemile


Orhan Kemal 12,50 TL 9,50 TL
İnce Kapak
Önce Ekmek

Önce Ekmek


Orhan Kemal 9,00 TL 6,84 TL
İnce Kapak
Ekmek Kavgası

Ekmek Kavgası


Orhan Kemal 12,50 TL 9,50 TL
İnce Kapak