Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Soyutlamanın Şiddeti

Soyutlamanın Şiddeti

Soyutlamanın Şiddeti

Tarihsel Materyalizmin Analitik Temelleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Derek Sayer
Yayınevi :

Habitus Kitap

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786054630042


Tarihsel maddeciliğin analitik temellerinin bu özgün ve kışkırtıcı incelemesi, Marx'ın toplumsal kuramının meydan okuyan bir yeniden değerlendirmesini ve geleneksel Marksist düşüncenin müthiş bir eleştirisini sunuyor.

Marksist sosyolojinin temel kavramları -üretim güçleri ve ilişkileri, ekonomik yapı ve üstyapı, mülkiyet, sınıf, ideoloji ve devlet- ayrıntılarıyla irdeleniyor. Alışılmadık şekilde, Sayer bunları aslında, gerek kapitalist gerek prekapitalist toplumların geniş bir görgül analizi yelpazesinde, fiilen Marx tarafından kullanıldıkları haliyle inceliyor. İkna edici bir şekilde, kavramların standart Marksist yorumlamalarının, Marx'ın kendi analitik uygulamasıyla tutarsız olduğunu ve bunların bizzat Marx'ın fetişizm teşhisi koyduğu şeyin örnekleri olduğunu gösteriyor.

Bu kitap Marx'ın maddeciliğine, diyalektik felsefesini, ampirik yöntemini ve hümanist esinini iade ediyor. Son derece ayrıntılı belgelenmiş, anlaşılı bir dille yazılmış, berrak şekilde tartışılmış bu eser, Marx üzerine çağdaş külliyata alabildiğine önemli bir katkıdır.Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Habitus Kitap

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 208

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!