Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Suç ve Ceza

Suç ve Ceza

Suç ve Ceza

Yayınevi :

Sis Yayıncılık - Dünya Klasikleri Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786055768126


Roman ilk olarak 1866'da Rus Habercisi adlı edebiyat dergisinde yayımlandıktan sonra cilt hâline getirilmiştir. Yazarın en uzun ikinci romanı olma özelliği taşır. Bununla birlikte yazarın olgunluk döneminin ilk büyük romanıdır. Roman Rodion Romanovich Raskolnikov'un ahlaki ikilemlerine odaklanır. Raskolnikov nefret edilen, kötü bir tefeciyi öldürecektir. Böylece finansal problemlerini çözerken aynı zamanda dünya kötü, değersiz bir parazitten temizlenecektir. Raskolnikov, daha yüksek bir amaca hizmet eden bir cinayetin kabul edilebilir olduğuna inanır.

Yazar, özellikle en günahkar görülen karakterleri inanca yöneltmiştir. Kimlikler değil, kişilikler önemlidir mesajı da verilmiştir. Suç Nedir? Ceza Nedir? Amaca ulaşmak için her yol mubah mıdır? Asıl suçlu kim? Toplum mu? Bu gibi soruları düşündüren yazar, her okurun kendi inançlarına, hayata bakış açısına göre yorumlayabileceği, fikir edineceği bir üslûp takip etmiştir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 720

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 507

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sis Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 720

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Önyargı

Aldıktan 1 yıl sonra önyargımı kırdığım ve hayran kaldığım bir kitap,Neredeyse kitap kurdu olmamı sağladı bile diyebilirim.

03.12.2013

çok FARKLI!!!

bir cinayet işliyorsunuz ve yakalanırsanız sürgüne gönderileceğinizi veya idam edileceğinizi biliyorsunuz...ölüm ile burun burunayken de aşık olabilir misiniz? Yazar parayı temel bir sorun olarak ele alıyor.buna bağlı olarak radikal gençlerin maddeci yaklaşımını işliyor.

24.01.2012

mükemmel

bu dostoyevski gerçekten takdire deger bir yazarmış çok etkileyici bi kitap bu suç ve ceza insan elinden bırakamıyor..

28.07.2010