Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Suç ve Ceza

Suç ve Ceza

Suç ve Ceza

Yayınevi :

Sis Yayıncılık - Dünya Klasikleri Dizisi

  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786055768126


Roman ilk olarak 1866'da Rus Habercisi adlı edebiyat dergisinde yayımlandıktan sonra cilt hâline getirilmiştir. Yazarın en uzun ikinci romanı olma özelliği taşır. Bununla birlikte yazarın olgunluk döneminin ilk büyük romanıdır. Roman Rodion Romanovich Raskolnikov'un ahlaki ikilemlerine odaklanır. Raskolnikov nefret edilen, kötü bir tefeciyi öldürecektir. Böylece finansal problemlerini çözerken aynı zamanda dünya kötü, değersiz bir parazitten temizlenecektir. Raskolnikov, daha yüksek bir amaca hizmet eden bir cinayetin kabul edilebilir olduğuna inanır.

Yazar, özellikle en günahkar görülen karakterleri inanca yöneltmiştir. Kimlikler değil, kişilikler önemlidir mesajı da verilmiştir. Suç Nedir? Ceza Nedir? Amaca ulaşmak için her yol mubah mıdır? Asıl suçlu kim? Toplum mu? Bu gibi soruları düşündüren yazar, her okurun kendi inançlarına, hayata bakış açısına göre yorumlayabileceği, fikir edineceği bir üslûp takip etmiştir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 720

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 507

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sis Yayıncılık

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Kitap hakkında...

Tek kelimeyle mükemmel bir kitap hayatımda ilk defa bu kadar sürükleyici bi kitap okumamıştım Rus edebiyatına bu kitap sayesinde aşık oldum mükkemmeldi herkese tavsiye ederim...

09.02.2010

mükemmel

bu dostoyevski gerçekten takdire deger bir yazarmış çok etkileyici bi kitap bu suç ve ceza insan elinden bırakamıyor..

28.07.2010

çok FARKLI!!!

bir cinayet işliyorsunuz ve yakalanırsanız sürgüne gönderileceğinizi veya idam edileceğinizi biliyorsunuz...ölüm ile burun burunayken de aşık olabilir misiniz? Yazar parayı temel bir sorun olarak ele alıyor.buna bağlı olarak radikal gençlerin maddeci yaklaşımını işliyor.

24.01.2012

Diğer Fyodor Mihailoviç Dostoyevski Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Suç ve Ceza - Mini Kitap

Suç ve Ceza - Mini Kitap


Fyodor...
İnce Kapak
17,50 TL %24 13,30 TL
Suç ve Ceza

Suç ve Ceza


Fyodor...
İnce Kapak
18,00 TL %24 13,68 TL