Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tanrı'nın Unutulan Çocukları

Tanrı'nın Unutulan Çocukları

Tanrı'nın Unutulan Çocukları

7/10 - 72 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Selim Yeniçeri

Yayınevi :

Martı Yayınları

12,00 TL
20,00 TL -%40
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053481157


Hayat bir piyangodur: Şanslı olan kazanır, şansızlar ise Tanrı'nın Unutulan Çocukları'dır...

Tanrı'nın Unutulan Çocukları, yetişkinliğe adım atan iki çocuğun bir sırla başlayan muhteşem dostluğu üzerine yazılmış, etkileyici bir roman...

Uzak bir ülkenin yazarı olan Craig Silvey'in çok sayıda ödül alan romanı Türk okuyucularıyla buluşuyor. Yayımlandığında Avustralya'da yoğun bir ilgiyle karşılaşan yazar, başarılı en genç yazarlar listesinde yer almayı başarmış bir isim.

Tanrı'nın Unutulan Çocukları hem kurgusu hem de güçlü karakterleriyle okuyucuya bilmedikleri bir coğrafyanın edebi zevkini yaşatırken, dokunaklı bir dille sıradan yüzlerin ardına gizlenmiş birbirinden ilginç sırlar barındırıyor. Romanın başkarakterlerinden Jasper'ın, aynı okulda okuduğu Charlie'nin odasının penceresine bir gece yarısı gelmesiyle başlayan olaylar, başarılı ve merak uyandırıcı bir hikâyeyi de beraberinde getiriyor. Parçalanmış bir ailenin çocuğu olması nedeniyle kasabalılar tarafından hor görülüp dışlanan Jasper, korkunç bir olayın detaylarını tek güvendiği kişiyle, Charlie'yle paylaşır. O andan itibaren çocukluklarını bir kenara bırakmaya başlayan bu iki arkadaş, bu sırrın peşine düşerek toplumun önyargılarına, bağnazlıklarına ve ikiyüzlülüğüne ayna tutmaya başlarlar.

İnsanların kendi kabuklarına çekildikleri bu küçük kasabada hayatın hem solgun hem de canlı anlarına tanıklık eden iki arkadaşın yaşadıklarını okurken, çocukluğunuzun masum yıllarını hatırlayacak, toplum tarafından kabul görülmenin ne anlama geldiğine bir çocuğun gözünden bakacaksınız.

"Cesaret, korkuya direnmek ve ona galip gelmektir" sloganından yola çıkan bu roman ile çocukluğun saf duygularına sımsıkı sarılan kahramanlar kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak!

"Ustalıkla işlenmiş, okunmasının üzerinden yıllar geçse de hatırlanacak bir roman. Bülbülü Öldürmek romanına selam eden Silvey, dokunaklı bir dille sıradan yüzlerin ardına gizlenmiş birbirinden ilginç sırları keşfediyor."
Marie Claire UK

"Bu romanda ırkçılık, adaletsizlik, arkadaşlık ve ilk aşkın duyarlılığı bir arada sunuluyor; tıpkı dünyada iyi ve kötünün birlikte yer alması gibi."
Sydney Writers' Festival

"İki çocuk kahramanının gözünden esprili, dramatik, gizemli ve biraz da gerilimli ilerleyen bu roman, okuyucuları saklı kalmış bir yaşamın kapısını aralamaya çağırıyor."
Readings

"Bu romanda mutlu gibi görünen aileler, toplumun dışladığı ötekiler, önyargılar, dokunaklı yaşam hikâyeleri, başka dünyalara duyulan özlemler ve masum yıllar var... Ve tüm bunlar içimizdeki öldürmediğimiz çocuğun seslenişleri."
Daily Mail

"Mükemmel bir yetişkinliğe geçiş romanı... Her yaştan insanı etkileyecek kadar büyüleyici."
Markus ZusakSayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları

Yorumlar 69

TÜM YORUMLARI GÖSTER
beklentimin çok altında kaldı...

Başlangıcı iyiydi. 2.ve diğer bölümler çok sıkıcı ve sığ bir anlatımı var. Kitabı merak ettiğim için bitirdim. Ödüllü olabilir ama benim için sıradan bir kitap. Hiç bir özelliği ya da duygusu yok.

24.08.2013

Kitaplığımda bile tutmadım

Uzun zamandan sonra ilk defa bir kitabı bitiremeden bıraktım. Çok kasvetli, insanı huzursuz hissettiren bir kitap. Bir sabah uyandım ve alelacele devlet kütüphanesine gidip bağışladım.

03.10.2013

Hemen vazgeçmeyin

Kitabın ödülleri ve yorumları dikkatimi çekmişti. Başlangıçta çok sıkıcı iken vazgeçmeden okumaya devam ettim. Pişman olmadım.

02.01.2014

Diğer Craig Silvey Eserleri

Maskeli Kahraman

Maskeli Kahraman


Craig Silvey
İnce Kapak
10,00 TL %40 6,00 TL