Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tübitak Ulusal Fizik Olimpiyatı Soruları ve Çözümleri 1993-2012

Tübitak Ulusal Fizik Olimpiyatı Soruları ve Çözümleri 1993-2012

Tübitak Ulusal Fizik Olimpiyatı Soruları ve Çözümleri 1993-2012

Tükendi
 • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
 • ISBN: 9786055255022


Ulusal ve Uluslararası FİZİK Olimpiyat Sınavlarına Hazırlananlar İçin
Kitabımız İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyinde hazırlanmıştır.


Ulusal Bilim Olimpiyatları(TÜBİTAK): Ortaöğretim kurumlarıyla (lise) ilköğretim kurumlarının 8. sınıflarına devam etmekte olan öğrencileri Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda özel eğitim olanakları sağlamak yoluyla gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl ülke genelinde MATEMATİK, FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ ve BİLGİSAYAR dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenlenmektedir. İlköğretim 8. sınıflar bu sınava FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, BİLGİSAYAR dallarında katılabilmektedir. Matematik dalında sınava katılmak isteyen ilköğretim öğrencileri için ayrıca Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı düzenlenmektedir. Lise ve İlköğretim ULUSAL FİZİK Olimpiyatı Soruları ve Çözümleri kitaplarında sorular tek tek ele alınmış, mümkün olduğu kadar çözümler basite indirgenmiş ve birden çok çözüm yoluna gidilmiştir. Uluslararası yarışmalarda derece yapmak isteyenlere; Sınavlarda hızlı soru çözme, yorum yapma, birden çok çözüm üretme ve hız sağlama yeteneğine sahip olmak iste-yenlere yöneltilmiştir. Umarım bu kitap, Ulusal FİZİK Olimpiyat Sorularının çözümlerini geniş kitlelere ulaştırmada katkıda bulunur.
Kitabın hazırlanışında;

 • Yaşamla iç içe olan FİZİK bilimine meraklı gençlerin iç dünyalarındaki FİZİK sevgisini açığa çıkarmaya;
 • Soru çözümlerini yaparken geniş perspektiften bakarak, neden ve niçinlere yanıt aramaya;
 • Soru çözümlerinden zevk almayı artırmak için, gerektiğinde ek çözümler ve çizimler yaparak görsel zenginliği artırmaya;
 • Soruları çözerken sıralı açıklamalar yaparak bilgi kopukluğu olmamasına çalıştım.

  Bilim severlerin, oldukça nitelikli ve içerikli soruların çözümlerini kolayca anlayabileceklerini düşünüyorum. FİZİK bilimini seven değerli gençlere ve meslektaşlarıma faydalı bir kitap oluşmuşsa çok sevineceğim.

  Kitabımız: FİZİK öğretmenlerinin, üniversitelerin FİZİK bölümü öğrencilerinin, Ilköğretim okulları, liseler, anadolu liseleri, fen liseleri öğrencilerinin, TÜBİTAK olimpiyat sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz ve bilgi düzeyi ne olursa olsun fiziğe aşık olanların beyinleridir.

  Yüksel Öztaş  Sayfa Sayısı: 494

  Baskı Yılı: 2012


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Altın Nokta Yayınları

  İlk Baskı Yılı : 2012

  Sayfa Sayısı : 494

  Dil : Türkçe

 • Yorumlar 0

  Henüz yorum yapılmadı!