Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tutsak Güneş-Okumayan Kalmasın Kampanyası

Tutsak Güneş-Okumayan Kalmasın Kampanyası

Tutsak Güneş-Okumayan Kalmasın Kampanyası

Yazar: Ayşe Kulin
Yayınevi :

Everest Yayınları - Roman Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786051850658


"Güneşimizle aramızda kara kedi gibi duran o Gökcisim, bir gün çekip gidecekti elbette. Belki çok yakındı çözüm. Kapıdaydı. O an gelene kadar bize düşen, sanki güneş gökte parlıyormuşçasına yaşamayı sürdürmekti. Hayata tutunmaktı."

Yakın gelecekte, yeryüzünde bir ülke… Tiran ölmüş ve oğlu başa geçmiştir. Ülke, din ulemaları ve polisler ordusundan oluşan bir demir yumrukla yönetilmektedir. Katı yasalarla sınıflara ayrılan halksa, yoğun denetim ve gözetim altında yaşamaktadır. Güneşse, kimselerin nasıl, neden olduğunu hatırlamadığı bir dönemden bu yana, "Gökcisim" denilen dev bir kütlenin ardındadır. Her yer buz tutmuş, yaşam sevinci tüm canlılardan el ayak çekmiştir. Gelgelelim yıpratıcı uykusuzluğuna çare arayan bilim kadını Yuna, geçmişine, kaderine ve en önemlisi de, bir kadın olarak tutkularına sahip çıkarak, beklenmedik bir şekilde gerçekleri sorgulamaya başlar. Topluma dayatılan kuralların, değişmez varsayılan yasaların, sonu gelmez sansürün mutlak olmadığını fark eden Yuna, sorumluluğunu üstlenip, deyim yerindeyse, güneşe açılan kapıyı aralamayı göze alacaktır.

Geçmişle hesaplaşmalar, düzenle çatışan tutkular ve insanı dönüştüren aşklar… Ayşe Kulin, okurlarını sarsıcı bir gelecek hayal etmeye davet ettiği Tutsak Güneş'te, genç bir kadının unutulmaz uyanış hikâyesini anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 440

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest YayınlarıKapak : Füsun Turcan Elmasoğlu

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 440

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Harika

Bir kitap anca bu kadar güzel yazılır....

29.09.2017

Kulin

Kendi korkularını kitabına yansıtmış...

06.02.2017

Bence çok güzel

Ben kitabı çok sevdim hem gündemdeki konuları çok zekice ele almış hem de mükemmel bir kurgusu var. Resmen sistem yaratmış, gidişatı görmüş, geleceği yazmış. Ayrıca kitabın sonu iç açıcı ve asil bir şekilde bitiyor. Ayşe Kulin döktürmüş. Herkesin okuması gereken bir kitap.

20.01.2017