Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1

Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1

Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1

Bütün Eserleri 1

8/10 - 90 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

Oğuz Atay

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789754700114


'Tutunamayanlar', Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. Berna Moran, Oğuz Atay'ın bu ilk romanını "hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı" olarak niteler. Moran'a göre "Oğuz Atay'ın mizah gücü ve duyarlılığı ve kullandığı teknik incelikler, Tutunamayanlar'ı büyük bir yeteneğin ürünü yapmış, eserdeki bu yetkinlik Türk romanını çağdaş roman anlayışıyla aynı hizaya getirmiş ve ona çok şey kazandırmıştır." Küçük burjuva dünyasını ve değerlerini zekice alaya alan Atay, "saldırısı tutunanların anlamayacağı, rededeceği türden bir romanla yapar."Sayfa Sayısı: 724

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Yorumlar 18

TÜM YORUMLARI GÖSTER
sadece oku

Sadece oku

07.01.2017

çok merakla bekliyorum

Okumayı hep isteğim bir kitap büyük bir heyecanla okuyup bitirmek istiyorum. Ülkemizin böyle değerli yazarlarının kitaplarını okumaları gerek bence.

15.12.2016

Muhteşem ve Eşsiz

Okurken içerisinde kendimi bulduğum kitaptır. "Disconnectus Erectus" bölümü, kitabın en beğendiğim bölümü; insanın aslında ne kadar aciz bir varlık olduğunu muhteşem kelimelerle vurucu bir biçimde anlatmış. Her insanın bir "tutunamayan" adayı olduğunu yazarak göstermiştir. Hakkında daha yazacak çok şey var ama, iki kelimeyle özetleyecek olursam: "muhteşem ve eşsiz" bir kitap.

29.07.2015