Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

(KDV Dahil) 14,00 ₺

SEPETE EKLE

Uçurtma Avcısı

8/10 - 122 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Püren Özgören
14,00 ₺
20,00 ₺ -%30
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2015


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 131

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Bu kitabı elinize aldığınız an bir daha bırakmak istemeyeceksiniz. Kitap tutkunu olan herkesin mutlaka okuması gerekir. Harika bir roman.

28.09.2014

Bugüne kadar okuduğum en etkileyici kitaptı herkese tavsiye ederim..

02.10.2014

Hayatımda okuduğum en güzel kitap diyebilirim.

25.10.2014