Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

(KDV Dahil) 15,20 ₺

SEPETE EKLE

Uçurtma Avcısı

9/10 - 122 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Püren Özgören
15,20 ₺
20,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2015


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 131

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Nazarımda gelmiş geçmiş en iyi kitap. Nasıl bir hesaplaşmadır. Nasıl bir arkadaşlıktır. Nasıl güzel bir anlatımdır. Yer yer kendimi yargıladım sen nerelerde korkaklık yaptın diye. Muhakkak okuyun.

20.11.2013

Okuduğum kitaplar arasında en çok beğendiklerim arasında diyebileceğim bir kitap. Okumakta geç kaldığım için pişmanım. Anlatımıyla kolaylıkla romanı yaşabileceğiniz sizi durup düşündüren  yaptıklarınızı sorgulatan bir kitap.

23.11.2013

Kitap tavsiyesi isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edilesi harikalık ötesi bir eser. Her kim kitap tavsiyesi istese hemen aklıma gelen ilk kitaptır.

13.11.2014