Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

8/10 - 178 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Püren Özgören

Yayınevi :

Everest Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789752891456


Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 390

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 168

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Muhteşem

İki küçük çocuğun her şeye rağmen bitmeyen dostluğu. Çok güzel ve asla sıkmayan bir kitap. Duygulanıp ağlamamak elde değil. Herkesin hem bu arkadaşlık hikayesi hem de yaşanan olaylar hakkında biraz da olsa bilinçlenmesi için okumasını öneririm.

04.01.2017

Arkadaşlık üzerine

Emir ve Hasan'ın arkadaşlık hikayesi. Hasan'ın büyük fedakarlıklarına karşılık Emir'in onu bir kavgada yalnızca seyretmesi ve yıllar süren pişmanlığı borcunu ödemek için yıllar sonra Emir'in oğlunu evlatlık alması, karşılaştığı büyük sır. Kitabın başlarında bazı kötü kelimeler de var.Tavsiye ederim.

26.12.2016

güzel

Çok güzel bir kitaptı, akıcı herkesin okuması gereken kitaplardan bir tanesi...

21.12.2016