Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

(KDV Dahil) 14,00 ₺

SEPETE EKLE

Uçurtma Avcısı

9/10 - 123 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Püren Özgören
14,00 ₺
20,00 ₺ -%30
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2015


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 131

TÜM YORUMLARI GÖSTER

bu kitap başka türlü bir kitap... yarısında ağlamaya başlayıp, hayır ben bu kitabı daha fazla okuyamıyacağım deyip bir taraftan elinizden bırakamıyacağınız türden bir kitap. Kendinizde bitirebilir miyim, buna dayanabilir miyim gel-gitleri yaşatıyor.Çok fazla kitap okurum ama bu kitap bugüne kadar okuduğum kitaplar arasında en iyisi.Herkesin arşivinde muhakakk olmalı muhakkak...

14.06.2011

Muhteşem sürükleyici bir kitap.Afganistanda yaşanan acılardan bir kesit.Hasan ve Emiri unutamayacaksınız.

18.07.2012

BİR YIĞIN KİTAP OKUDUM AMA BU BAŞKA BAMBAŞKA ÇOK ACIKLI ÇOK GÜZEL
HERKES OKUMALI KEŞKE DAHA ÖNCE OKUSAYDIM
KESİNLİKLE TAVSİYEDİR OKUNMALIII...

11.07.2013