Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

8/10 - 266 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Püren Özgören
Yayınevi :

Everest Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789752891456

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

 

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

 

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

 

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

(Tanıtım Bülteninden)Kapak : Utku Lomlu

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14x20

Sayfa Sayısı : 375

İlk Baskı Yılı : 2004

Baskı Sayısı : 57. Baskı

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 175

TÜM YORUMLARI GÖSTER
kitap demek haksızlık olur

gerçekten de bu kitaptan farklı bir şey ,Emir'in hikayesi okuyan her yaştan insanı etkileyecektir .İnanılmaz şekilde sürükleyici

15.11.2017

Güzel

sonunu merak edip elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap.

05.08.2017

Muhteşem

Siyaset ve insan ahlakı yaşam koşulları çok başarılı bir şekilde kalemle buluşmuş, okunması gereken bir kitap.

27.07.2017