Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Umut Işığım

Umut Işığım

Umut Işığım

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Uğur Mehter
Yayınevi :

Feniks Kitap

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786054726110


Pat Peoples ile tanışın. Pat'in iyimserliğe dair bir teorisi var: Hayatının, yapımcılığını Tanrının üstlendiği bir film olduğuna inanıyor. Ve mutlu sona ulaşması için Tanrı ona fiziksel olarak formda olmasını, duygusal açıdansa kitap okumasını emrediyor; bunun karşılığında ayrıldığı karısı Nikki'nin ona geri dönmesini sağlayacak. (Pat'in uzun yıllar bir akıl hastanesinde yattığını söylersek umarız şaşırmazsınız.)
Umut Işığım, bir adamın hafızasını yeniden kazanmaya çalışırken karısının ihanetiyle yüzleşmek zorunda kalmasına dair gürültücü ve keskin hikâyesini anlatıyor. Matthew Quick bizi Pat'in zihninde dolaştırıyor, hünerli kalemiyle bize onun sevimli olduğu kadar çarpık bakış açısıyla bambaşka bir dünya gösteriyor. Bu dokunaklı ve eğlenceli roman, depresyon ve aşka çok farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak.
'O yüzden elimden gelenin en iyisin yapıyorum ve etrafımızı saran aynalarda göz ucuyla dansımızdan parçalar yakaladığımda Gerçekten kusursuz dans ediyoruz! diye düşünüyorum. Bitirdiğimizde çok heyecanlanıyorum, çünkü kazanacağımızdan adım gibi eminim; kendimizi bu kadar adayıp hayatımızdaki bir sürü şeyden feragat ettikten sonra kazanmamamız mümkün değil. Bu kısa film, kesinlikle mutlu sonla bitecek!'

"Quick tam on ikiden vuruyor."
Bill Lyon, The Philadelphia Inquirer

'Dokunaklı ve eğlenceli bir ilk roman… Sıradışı hikâyesiyle okuyanı coşturacak her şeye sahip."
Publishers Weekly

"Matthew Quick, Umut Işığım'la resmen bir gönül yarası açıyor."
Kirkus Reviews

"Cesur bir ilk roman… Quick sayfaları öylesine absürd bir zek? ve gerçek duygularla dolduruyor ki alışılmadık kahramanı için heyecanlanmamak mümkün değil."
Allison Lynn, People

"Matthew Quick doğal bir hikâyeci. Umut Işığım'da dürüst, zeki ve tutkulu bir anlatımla, okuyucusunu iyimserlik fırtınasının kucağına atıyor. Bu roman kendimizi iyileştirebilmemiz için bir hediye niteliğinde."
Roland Merullo, In Revere, In Those Days romanının yazarı

"Eğlenceli ve yürekten hissediliyor, üstelik orijinal bir roman. Bu harika roman gerçek bir yetenek tarafından yazıldı."
Martin Clark, The Many Aspects of Mobile Home Living ve The Legal Limit kitaplarının yazarıSayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Feniks Kitap

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 344

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

çeviri

Filmini daha önceden izledim, açıkçası sevdim de filmi. Kitabı da okumak istiyorum ama çevirisi konusunda soru işaretleri var kafamda, ona göre orijinalini alıp almamayı düşünüyorum. Hangisi daha iyi sizce?

15.05.2013