server =DRWEB1

Kargo Bedava
%27
Üsküpten Kosovaya

Üsküpten Kosovaya

Puanlama Yap
Yorum ekle
Ciltsiz
13,00 TL
%27
9,49 TL
(KDV Dahil)
Adet

50 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA!

Kitap,Film,Müzik

"Mene göre, her Türk, Üsküpten Kosovaya kitabını oxumalıdır. Amma, onu oxuduxdan sonra, ağlamayan Türke de men Türk demerem."
Prof. Bahtiyar Vahabzade (Bakü)

"Üsküpten Kosovaya cidden bir şaheser. Hem okuyorum, hem de "gençliğe ve münevver kesime verilen bu hazin mesajı kaç kişi anlamıştır?" diye düşünüyor ve üzülüyorum. Şiir ötesi bir üslûpla kaleme alınmış ve her cümlesinden millî heyecan fışkıran ikazlardan faydalanmş büyük bir kütlenin, memlekette kıyametler koparması lazımdı. Bilmem ki bizim tarihî ve millî hassasiyetimize ne oldu?"
Samiha Ayverdi

"Üsküpten Kosovaya, seyahat hâtıra türünün usta örneklerinen biri. Kitapta, millî kültürümüzle yoğrulmuş, renkli ve zengin duygularla örülü bir üslûp hâkim. Sosyal tenkitlerin yanısıra, şair ve hikâyecilere mahsus ince dikkatlerin ve tasvirlerin yer aldığı eser, kaybettiğimiz Rumelide silinmemiş Türk izlerini hafızalarımıza yazmakta."
Sevinç Çokum


Türkçenin söz ustası Yavuz Bülent Bâkiler, Osmanlı bakiyesi topraklarda tarihin izini sürüyor. Gâh Kosovada, Sultan Murad Hüdavendigarın kabri başında gâh Üsküpte, tarih kokan surların dibinde bir milletin mirasını arıyor.Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yakın Plan Yayınları