server =DRWEB2

Kargo Bedava
%27
Varoluşçuluk

Varoluşçuluk

Puanlama Yap
10
/
10
(1 Kişi)
Yorum ekle
Ciltsiz
7,50 TL
%27
5,49 TL
(KDV Dahil)
e-Kitap
4,50 TL
(KDV Dahil)
Bu kitabı okuyabileceğiniz cihazlar
PC PC
IOS IOS
ANDROID ANDROID
E-INK E-INK
Adet

50 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA!


Varoluşçuluk nedir?

Bugüne değin çeşitli karşılıklar verilmiş bir sorudur bu. Sözgelişi, Weile göre varoluşçuluk bir bunalım, Mounierye göre umutsuzluk, Hameline göre bunaltı, Banfiye göre kötümserlik, Wahle göre başkaldırış, Marcele göre özgürlük, Lukacsa göre idealizm, Bendaya göre usdışılık, Foulquéye göre saçmalık felsefesidir.

Bir dönem, slogancı gençliğin peygamberi ve varoluşçu papası sayılan J.-P. Sartrea göreyse, varoluş, insanda, ama yalnız insanda, özden önce gelir. Bu demektir ki insan önce vardır; sonra şöyle ya da böyle olur. Çünkü o, özünü kendisi yaratır. Nasıl mı? Şöyle: "Dünyaya atılarak, orada acı çekerek, savaşarak yavaş yavaş kendini belirler. Bu belirleme yolu hiç kapanmaz..."

Asım Bezircinin çevirip yayıma hazırladığı bu eser her kuramda, her inanda farklı karşılıklar bulan bir felsefenin temel metnini (Varoluşçuluk Bir İnsancılıktır / Sartre) ve bunun yanı sıra Gaéton Picon ve Laffont Bompiani nin Varoluşçuluka ilişkin incelemeleriyle P. Navillein Sartrela yaptığı konuşmayı içeriyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Ciltsiz (Karton Kapak):

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap :

Format:

Sayfa Sayısı: 123

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları