Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Varoluşçuluk

Varoluşçuluk

(KDV Dahil) 9,50 TL

SEPETE EKLE

Varoluşçuluk

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Asım Bezirci
Yayınevi : Say Yayınları
9,50 TL
12,50 TL -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9754680094


Varoluşçuluk nedir?

Bugüne değin çeşitli karşılıklar verilmiş bir sorudur bu. Sözgelişi, Weil'e göre varoluşçuluk bir bunalım, Mounier'ye göre umutsuzluk, Hamelin'e göre bunaltı, Banfi'ye göre kötümserlik, Wahl'e göre başkaldırış, Marcel'e göre özgürlük, Lukacs'a göre idealizm, Benda'ya göre usdışılık, Foulqué'ye göre saçmalık felsefesidir.

Bir dönem, slogancı gençliğin peygamberi ve 'varoluşçu papası' sayılan J.-P. Sartre'a göreyse, varoluş, insanda, ama yalnız insanda, özden önce gelir. Bu demektir ki insan önce vardır; sonra şöyle ya da böyle olur. Çünkü o, özünü kendisi yaratır. Nasıl mı? Şöyle: "Dünyaya atılarak, orada acı çekerek, savaşarak yavaş yavaş kendini belirler. Bu belirleme yolu hiç kapanmaz..."

Asım Bezirci'nin çevirip yayıma hazırladığı bu eser her kuramda, her inanda farklı karşılıklar bulan bir felsefenin temel metnini (Varoluşçuluk Bir İnsancılıktır / Sartre) ve bunun yanı sıra Gaéton Picon ve Laffont Bompiani' nin Varoluşçuluk'a ilişkin incelemeleriyle P. Naville'in Sartre'la yaptığı konuşmayı içeriyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 123

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

Diğer Jean - Paul Sartre Eserleri

Sartre ile Sartre Hakkında

Sartre ile Sartre Hakkında


Jean - Paul Sartre
İnce Kapak
10,00 TL 7,60 TL