Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ve Dağlar Yankılandı

Ve Dağlar Yankılandı

Ve Dağlar Yankılandı

6/10 - 66 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Püren Özgören

Yayınevi :

Everest Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

14,74 TL
22,00 TL -%33
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786051416779


Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah'a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kâbil'e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil... Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak...

Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan'ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kâbil'den Paris'e, San Francisco'dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor.

Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini'nin yazarlığında bir dönüm noktası.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 424

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 90

TÜM YORUMLARI GÖSTER
YİNE MÜTHİŞ

Dün akşam kargomu teslim aldım ve kitabı bir solukta bugün bitirdim. Kurgu yine muhteşem, iç tahliller, karakterler hayranlık uyandırıyor. Diğer iki kitabında ağladığım gibi ağlamadım, bir yerinde iki gözyaşı...Fakat kitaptan sonra insanın kendi hikayesini sorgulatan bir soru kalıyor. Aylardır çevirisini beklediğime değdi.

24.09.2013

Hayal kırıklığı..

Her üç kitabı da aynı yazarın yazmış olduğuna inanamıyorum.. Asla tavsiye etmem.

03.01.2014

İnanılmaz

Her bölümde ayrı hayatlar, ayrı gelişen yaşamlar ve kesişme yolları, inanılmaz güzel.

20.01.2014

Diğer Khaled Hosseini Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
And the Mountains Echoed

And the Mountains Echoed


Khaled Hosseini
İnce Kapak
30,34 TL %21 23,83 TL
A Thousand Splendid Suns

A Thousand Splendid Suns


Khaled Hosseini
İnce Kapak
30,34 TL %21 23,83 TL