Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ve Dağlar Yankılandı

Ve Dağlar Yankılandı

(KDV Dahil) 14,00 ₺

SEPETE EKLE

Ve Dağlar Yankılandı

6/10 - 58 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Püren Özgören
14,00 ₺
20,00 ₺ -%30
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah'a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kâbil'e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil... Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak...

Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan'ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kâbil'den Paris'e, San Francisco'dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor.

Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini'nin yazarlığında bir dönüm noktası.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 424

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 85

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Yazarın Bin Muhteşem ve Uçurtma Svcısı kitaplarını çok beğenmiştim. Eminim bu kitap da onlar kadar güzeldir.

19.09.2013

Diğer 2 kitabını okumuş biri olarak beğenmedim. Diğer kitaplardaki akıcılık, yalın anlatım bunda maalesef yok. O kadar çok kişi anlatılmış ki bazı yerler sıkıyor insanı. Uçurtma Avcısı'nın hatrına okudum.

14.10.2013

Büyük beklentilerle alıp, daha da büyük hayal kırıklığı yaşadığım kitap. Diğer ikisiyle kıyaslanamaz bile.

17.12.2013