Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yediler'in Efsanesi Üç Kapı

Yediler'in Efsanesi Üç Kapı

Yediler'in Efsanesi Üç Kapı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Minval Yayınevi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786055075804


"Yediler'in Efsanesi Üç Kapı" kıvrak bir zekâ ve ustalıkla yazılmış, gizemli, macera ve sihir dolu bir fantastik hikâye.

Firavun Büyücüleri'nin Musa Peygamber karşısındaki hezimetini kendileri için fırsat gören bir kavim, büyücülerin yerini alarak nüfuz kazanmak üzere kadim büyü ilimlerinin peşine düşmüştür. Nihayet amaçlarına ulaşırlar ve yazıtlarda Baal diye anılan kişinin önderliğinde, Yahuda Kralı Josafat döneminde ortaya çıkarak doğaüstü büyü güçleri ile insanlığa korku salarlar. Kral Josafat bu grubu yakalatır, ancak ortadan kaldırmak yerine bir mağaraya kapattırır. Yaptıklarından vazgeçmeleri ve kendisine itaat etmeleri için düşünme süresi tanır. Süre sona erince mağaraya girer, ancak mağarada büyücüleri bulamaz. Doğabilecek tehlikenin ne denli büyük olduğunun farkına varan Josafat, eski yazıtlarda dört tam ve üç yarımdan tam olarak bahsedilen yedi kişilik bir elçi grubunu büyücülerin peşinden göndererek yüzeye çıkmalarına ikna etmek için görevlendirir. Ancak yedi kişiden geriye dönen olmaz. Kral Josafat mağaranın taş kapısını içerdekilerin üzerine mühürler ve yüzüğünü bu mührün anahtarı yaparak koruması için kendisine bağlı El-Taba soyuna emanet eder. Lanet gereğince mühürlenen mağaranın kapısını ve kendisinden sonra yapılması muhtemel diğer kapıları El-Taba mensuplarından başka kimse açamayacaktır. Dünya, içinde saklanan kötülükten habersiz uzun bir bekleyişe geçmiştir.

Olayın üzerinden asırlar geçer. Kral Josafat döneminden bugüne varlığını sürdürmeyi ve Birleşmiş Milletler bünyesinde işlevi gizli bir teşkilat haline gelmeyi başarmış olan Koruyucu Kavim, teşkilatın birinci adamı konumundaki Darius Bratt'in önderliğinde varoluş amacını sorgulamaya başlamıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Minval YayıneviKapak Tasarımı : Hüseyin Özkan
Sayfa Tasarımı : Özlem Özkan
Editör : Ender Güler
Yayın Koordinatörü : Atakan Kelleci
Genel Yayın Yönetmeni : Tansel Mumcu

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 432

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Büyüleyici...

Fantastik romanlarında nadiren yeni ve özgün bir kurguyla karşılaşıyorsunuz. İlk sayfasından son sayfasına kadar heyecanla okudum. Çok beğendim!

05.08.2016