Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yengeç Dönencesi

Yengeç Dönencesi

(KDV Dahil) 16,06 ₺

SEPETE EKLE

Yengeç Dönencesi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Henry Miller
Yayınevi : Siren Yayınları
16,06 ₺
22,00 ₺ -%27
  • 60 TL ve üzeri alşverişlerinizde kargo bedava!


Henry Miller, yıllarca yasaklı kalmasına rağmen bugün çağdaş edebiyatın en önemli başyapıtlarından biri sayılan Yengeç Dönencesi ile karşınızda.

"O günden bu yana her kaçığın Paris'te er ya da geç keşfettiği bir şeyi keşfettim: cehennem azabı çekecek olanlar kendilerine uygun cehennemi ısmarlayamıyordu."

Akıntıya kapılmış, dümensiz bir gemi. Anahtarı olmayan bir delik. Haz, hüzün, hezeyan. Zamanın çarkında, medeniyetin kokuşmuş sularında sürüklenen, çivisi çıkmış bir dünya burası. Birileri tüller, kadifeler içindeyken diğerleri balçıklara gömülmüş debelenmekte. Zaman geçip gidiyor. Ne dün var ne yarın. Ve Henry Miller, çorak topraklar üzerinde yeraltı baharlarının peşinde.

"Zaman zaman patlayan, bizi yaralayan ve içimizi dağlayan, bizden iniltiler, gözyaşları ve beddualar koparan sayfalar okuyorsak, bilin ki bunlar sırtı duvara dayalı, tek savunması sözcükler olan biri tarafından yazılmıştır; sözcükler dünyanın yalancı ve ezici ağırlığından, yüreksizlerin kişilik mucizesini çökertmek için yarattığı işkence aletleri ve çarklardan her zaman daha güçlüdür."

Yüzyılın 100 Romanı Seçkisi - TIMESayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

Diğer Henry Miller Eserleri

Neksus

Neksus


Henry Miller 10,00 TL 7,30 TL
İnce Kapak