Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeşil Mürekkep

Yeşil Mürekkep

Yeşil Mürekkep

7/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Destek Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053111795


Sabahattin Ali, Bulgaristan'a kaçmasını sağlayacak kişinin istihbarat ajanı olduğunun farkına varamadı. Kendisini, adı ölüm olan o dipsiz kuyuya bıraktı.

"Kuyucaklı Yusuf", "İçimizdeki Şeytan", "Kürk Mantolu Madonna", bir dolu öykü ve çoğu şarkı olacak şiirler yazamayacaktı artık. Devlet eliyle öldürülecek, "Ankara" isimli yeni romanı da yarım kalacaktı. Başkentte devletin acımasız çarklarının nasıl döndüğünü, siyasilerin ve bürokratların kirli ellerinin nerelere uzanabildiğini yazacaktı mümkün olsa.
Yazamadı.

Başına indirilen bir odun parçasıyla, kanlar içinde yığıldı yere. Yeşil mürekkepli dolmakalemi düştü cebinden. Çantasından, yeni romanının sayfaları savruldu etrafa. Yazıları yetim kalmıştı. Biricik kızı Filiz de öyle. Gözleri bir daha açılmamak üzere kapanırken, cüzdanında güzel Aliye'nin fotoğrafları da ağlıyordu.

Kısacık bir hayata, nesilden nesile miras kalacak eşsiz eserler sığdırmayı başarmış, vatansever bir aydındı Sabahattin Ali. Yazılarıyla haksızlığa, baskıya ve dayatmalara başkaldıran, aşka âşık bir sevda adamıydı.

"Ela Gözlü Pars Celile"nin yazarı Osman Balcıgil'in kaleminden dökülen "Yeşil Mürekkep" acılı kuşağın mücadelesini tarihe not düşen emsalsiz bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 408

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
bütün alkışlar balcıgile

tebrikler,,çok güzel, akıcı tam bi baş yapıttı

07.12.2017

ÇOK BEĞENDİM

Sadece Sabahattin Ali'yi değil o dönemi de çok güzel anlatmış. Çok akıcı ve çok güzeldi. Yazara teşekkür ediyorum.

09.09.2017

Bir tutam Sabahattin Ali..

Tarihin bir dönemine tanıklık ettiğimiz ve Sabahattin Ali'yi ve onu tanıyanları tanıdığımız güzel bir biyografi. Dili oldukça yalın ama okurken sürükleyici bir kitap. Bu kitabi okuduktan sonra internetten kitaptaki isimlere ait fotoğraflara bakmak isteyeceksiniz...

26.01.2017