Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

(KDV Dahil) 23,72 ₺

SEPETE EKLE

Yüzyıllık Yalnızlık

7/10 - 65 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Seçkin Selvi
Yayınevi : Can Yayınları
23,72 ₺
32,50 ₺ -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


"Yüzyıllık Yalnızlık'ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli kocaman bir evde, toprak yiyen bir kız kardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları bir örnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım, ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş, on altı yılımı aldı. Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü olağan şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı büyükannemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım. Bu romanı dikkat ve keyifle okuyan, hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım, kitabımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar 16

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Geniş bir ailenin çarpık ve zaman zaman da komik olan öyküsü, yazar çok düz yazı tarzında yazdığı ve kurgusu olmadığı için sıkılmanız mümkün. Ama bunun haricinde hikayenin gerisindeki politik olaylar, devrimler hikayenin daha ilginç olmasını sağlıyor! Kitabının sonuna gelirken yazarın "karıncalarla" ilgili söylediği sözse bir nevi kitabın özetidir bence.

Ben sevdim, klasik hikayeler, klasik yazarlar okumayı seven okurları elbet mutlu edecektir!

27.04.2014

Beş kuşak, pek çok insan, bir çok hayat... Bazı kahramanlar daima, aklınızda kalacak. Kitabı okurken, hayatınıza çeşitli insanları davet ettiğinizi hissediyorsunuz. Kitabın son sayfasında ise, sadece kitaba değil tanıdığınız insanlara da veda etmenin hüznünü yaşıyorsunuz.

23.09.2014

5 kuşak bütün karakterler net bi şekilde karşınızda. Hayatımda okduğum en ilginç kitap kesinlikle. En acayip olaylar sanki Acıkmak kadar normalmiş gibi anlatılmış. Hele fantastik öğeler yok mu.. Ben çok beğendim. Nobel ödülü boşuna gitmemiş kitaba. Okusam mı diye düşünenler pişman olmazsınız. Alın, okuyun..

13.12.2014