Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

7/10 - 77 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Seçkin Selvi

Yayınevi :

Can Yayınları - Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

23,72 TL
32,50 TL -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9755101586


"Yüzyıllık Yalnızlık'ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli kocaman bir evde, toprak yiyen bir kız kardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları bir örnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım, ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş, on altı yılımı aldı. Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü olağan şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı büyükannemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım. Bu romanı dikkat ve keyifle okuyan, hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım, kitabımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar 20

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Başyapıt

Geniş bir ailenin çarpık ve zaman zaman da komik olan öyküsü, yazar çok düz yazı tarzında yazdığı ve kurgusu olmadığı için sıkılmanız mümkün. Ama bunun haricinde hikayenin gerisindeki politik olaylar, devrimler hikayenin daha ilginç olmasını sağlıyor! Kitabının sonuna gelirken yazarın "karıncalarla" ilgili söylediği sözse bir nevi kitabın özetidir bence.

Ben sevdim, klasik hikayeler, klasik yazarlar okumayı seven okurları elbet mutlu edecektir!

27.04.2014

Beğenmedim

Ensest ilişkilerin kitabı. Bence gereksiz ve tamamen zaman kaybı. Bitirmek için çok çabaladım.

29.04.2014

Muhteşem

Tam bir klasik. İspanya'da köyde geçen hikayede bir ailenin başından geçen hikayeler ustalıkla anlatılmış. En süprizli bölümler dahi son derece normal bir durum gibi yansıtıldığından anlatıma mizah da katılıyor.

17.11.2014

Diğer Gabriel Garcia Marquez Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE