Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ben Yoruldum Hayat

Ben Yoruldum Hayat

Ben Yoruldum Hayat

10/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Mümin Sarıkaya
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 8697441641750


Yozgat'da doğdu. Henüz 1 yaşında iken babasını kaybeden Mümin Sarıkaya, bağlama ile ilk öğretim yıllarında tanıştı. 28 yıl boyunca bağlama çaldı ve son yıllarda beste yapmaya başladı. Eserlerini sosyal medya platformları aracılığı ile müzik severlerle buluşturmaya başlayan Mümin Sarıkaya, Youtube da paylaştığı "Ben Yoruldum Hayat" bestesi ile dikkatleri üzerinde çekti. Bir çok dizide yer alan "Ben Yoruldum Hayat" şarkısının video klibi 100 milyonun üzerinde izlendi.
Mümin Sarıkaya, Ahmet Çelenk ile yolları kesiştikten sonra eserlerini bir albümde toplamaya karar verdi. Türkiye'nin farklı yerlerinde konserlerine devam ederken, aynı zamanda albüm hazırlıklarını tamamladı.
Mümin Sarıkaya'nın albümle aynı adı taşıyan, "Ben Yoruldum Hayat" şarkısının ve daha önce single olarak yayınladığı "Al Başımdan Bu Dertleri" şarkının da bulunduğu albümde 10 eser yer almakta. Albümde 6 şarkının söz ve müziği Mümin Sarıkaya'ya ait. Ayrıca Neşet Ertaş, Ali Osman Nebioğlu, Nurullah Akçayır gibi ustaların eserlerini yorumlayan Mümin Sarıkaya ; albüm düzenlemelerinde Göksun Çavdar, Cihan Sezer, Alper Atakan gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.Disk Sayısı: 1

Yorumlar 2

NUMBER ONE !!

Harika bir eser. Teşekkürler Mümin Sarıkaya.

28.12.2016

Mukemmel

Kesinlikle alınıp dinlenecek bir CD. Besteler, eserler harika alınması dinlenmesi gereken bir CD tavsiye ederim...

18.12.2016