Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


John Green

Aynı Yıldızın Altında, İlk Aşk, Kağıttan Kentler, Kar Taneleri gibi genç-yetişkin romanlarına imza atmış John Green’in Biyografisi


John Michael Green, 24 Ağustos 1977 tarihinde ABD’nin Indianapolis eyaletinde dünyaya gelmiştir. Kenyon Koleji’nde eğitimini tamamlayan yazar, genç-yetişkin sınıfındaki romanlarıyla tanınmaktadır.


John Green’in ilk kitabı Alaska’nın Peşinde (Looking For Alaska) adlı romanıdır. John Green bu kitapla Printz ödülünü kazanmıştır. John Green, en çok altıncı kitabı olan ve 2012 yılında yayımlanan “Aynı Yıldızın Altında” adlı romanıyla bilinmektedir. Etkileyici ve duygusal öyküsüyle dikkat çeken kitabın aylarca çok satanlar listesinde kalmasının yanında 2014 yılında sinema uyarlaması da gösterime girmiştir. Josh Boone’un yönettiği filmde genç oyuncular Shailene Woodley ve Ansel Elgort rol almıştır.


John Green’in sinemaya uyarlanan bir diğer romanı Kağıttan Kentler (Paper Towns) adlı eseridir. 2015 yılında gösterime giren filmde Cara Delevingne ve Nat Wolf rol almıştır.


Birçok ülkede hatrı sayılır bir takipçisi ve hayranı olan John Green’in İlk Aşk adlı romanı da en çok satan kitaplar arasındadır.


Eserleri ve Katkıda Bulundukları


8 ADET
Kağıttan Kentler

Kağıttan Kentler


John Green
Ciltli
32,50 TL %22 25,35 TL
Tek İsim, Tek Kader

Tek İsim, Tek Kader


John Green
Ciltli
35,00 TL %22 27,30 TL
The Fault In Our Stars

The Fault In Our Stars


John Green
İnce Kapak
42,44 TL %15 36,06 TL
İlk Aşk

İlk Aşk


John Green
Ciltli
32,50 TL %22 25,35 TL