Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Senem Demircioğlu

Opera sanatçısı, Mezzosoprano

Ankara'da doğdu. 1998'de başladığı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümünde Doç. Hülya Ardıç'ın öğrencisi olan sanatçı 2006'da Piyano Ana Sanat Dalı'ndan mezun oldu ve opera bölümünde Payam Koryak ile şan çalışmalarına başladı.

2009'da Bulgaristan'da düzenlenen "Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması"nda birincilik ödülünü kazandı. Opera Ana Sanat Dalı'ndan 2012'de mezun olup eğitimine Graz Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi'nde Prof. U. Baestlein'ın master öğrencisi olarak devam etti. Bu süreçte Prof. K. Wessel, A. Felle, A. Kirchschlager gibi isimlerin ustalık sınıflarına katıldı.

Avusturya'da M. Ravel'in "L'enfant et les Sortileges" operasından "Maman, La Tasse Chinoise ve La Libellule" rollerini, O. Nicolai'nin "Die lustigen Weiber von Windsor" operasından "Frau Reich" rolünü, G. Donizetti'nin "Le Convenienze ed Inconvenienze Teatrali" operasından "Dorotea" rolünü seslendirdi.

Fazıl Say'ın "Ses" adlı oda operasının Mezzo Soprano solistliğini yapan Demircioğlu yine Say'ın eseri olan Gezi Park III'ün de Türkiye prömiyerinde sahne aldı. "Volkstheater Wien"de gerçekleştirilen "Gezi Concert"de Fazıl Say ile "İlk Şarkılar"ı seslendirdi. 2014'te Almanya Leipzig'de "Alte Musik Fest"de J.A. Hasse'nin "La Semiramide Riconosciuta" operasında "Scitalce" rolünü seslendirdi.

2014-2015 sezonunda E. Naske'nin "Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch" operasından "Tyrannja Vamperl" başrolü ile Graz Oper'de debut yaptı, bu rolle Avusturya ulusal basınında önemli kritikler aldı.

2015-2016 sezonunda E. Humperdinck'in bestelediği, Viyana Taschen Oper & Graz Oper prodüksiyonu "Schneewittchen" eserinde "Böse Königin" rolünü seslendiren sanatçı opera hayatına Avusturya'da devam etmektedir.

Sanatçının 2017 yılının ilk çeyreğinde Fazıl Say önderliğinde İklim Tamkan'la birlikte çalıştığı "İlk Atlas" adlı albümü piyasaya sürülmüştür.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


1 ADET
İlk Atlas

İlk Atlas


Senem Demircioğlu
CD
Ada Müzik
19,90 TL %19 16,12 TL