Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Huzursuzluk

Huzursuzluk

Huzursuzluk

8/10 - 91 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Doğan Kitap
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | ISBN : 9786050941340 | Format : Epub

Merhamet zulmün merhemi olamaz!

 

İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp Amerika’da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer. 

 

Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu’nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.

 

Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz’ın ve kelamın çocuklarının hikâyesi... Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.

(Tanıtım Bülteninden)


Yorumlar 11

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Mutlaka okunmalı

Mükemmel anlatımı ve çarpıcı konusuyla bir solukta okuyacağınız ve etkisi altında kalacağınız bir roman.

13.03.2017

SÜPER

BİR ÇIRPIDA OKUNABİLEN MÜKEMMEL BİR ANLATIM KESİNLİKLE OKUNMALI...

21.02.2017

Yine LİVANELİ

bir coğrafya da yaşanan acılar,zulümler ve merhametin değiştirdiği hayatlar.. Yine mükemmel anlatımıyla livaneli ! okunması gereken bir kitap.

19.02.2017