Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


1984

1984

1984

8/10 - 187 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: George Orwell
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | ISBN : 2789785883647 | Format : Epub


Parti'nin dünya görüşü, onu hiç anlayamayan insanlara çok daha kolay dayatılıyordu. (...) Her şeyi yutuyorlar ve hiçbir zarar görmüyorlardı çünkü tıpkı bir mısır tanesinin bir kuşun bedeninden sindirilmeden geçip gitmesi gibi, yuttuklarından geriye bir şey kalmıyordu.

George Orwell'in kült kitabı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, yazarın geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosudur. Bireyselliğin yok edildiği, zihnin kontrol altına alındığı, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü totaliter bir dünya düzeni, romanda inanılmaz bir hayal gücüyle, en ince ayrıntısına kadar kurgulanmıştır. Geçmişte ve günümüzde dünya sahnesinde tezgâhlanan oyunlar düşünüldüğünde, ütopik olduğu kadar gerçekçi bir romandır Bin Dokuz Yüz Seksen Dört. Güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir başyapıttır; yalnızca yarına değil, bugüne de ilişkin bir uyarı çığlığıdır.

Can Yayınları, bu "bütün zamanların kitabını" Celâl Üster'in özenli çevirisiyle okura sunmaktan kıvanç duyuyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 257

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar 25

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Okunmalı

Yaşadığımız günlerde herkesin muhakkak okuması gereken bir kitap, kitabı okuduktan sonra dünyanın çoğu olayı tekerrür ettiğini fark edeceksiniz değişen kişi isimleri...

12.02.2017

Naturalistbaykuş

Mutlaka ama mutlaka okunması gereken çok önemli bir başyapıt.Siyaset Felsefesinin korkulan ütopyasıdır 1984. Siyaset Felsefesinin ütopyası post-modern dünyanın gerçeği. Okumayan çok şey kaybeder.

11.02.2017

2017

Kitabı okurken gerçekten George Orwell'ın bu zamanları gördüğünü ve şu an içinde bulunduğum durumu daha fazla hissetmemi sağladı. DR çalışanlarına hızlı kargo ve güvenilirliklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. 1-2 lira için ne olduğu belli olmayan siteleri tercih etmenize hiç gerek yok.

24.01.2017