İngilizce Deyimler Sözlüğü
İngilizce Deyimler Sözlüğü
(KDV Dahil) 18,90 TL
D&R Kitap Satın Al,E-Kitap,Dergi,Elektronik,Hobi&Oyuncak,Kişisel Ürünler Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürün Açıklaması
Kredi Kartı Seçenekleri
Yorumlar
0 İngilizce Deyimler Sözlüğü - Egitim Basvuru | 18,90TL - D&R : Kitap
NTC İngilizce Deyimler Sözlüğü, sözlük yazarları Richard A. Spears ve Betty Kirkpatrick tarafından derlenip redaksiyonu yapılmıştır. Bu sözlükte, halen İngilizcede kullanımda olan 5.500 deyim için 11.000i aşkın örnek bulunmaktadır. Büyük ölçüde standart İngiliz İngilizcesine dayanan girişler, aynı zamanda argo ve konuşma diline özgü deyimleri de içermektedir. Elinizdeki sözlükte İngilizce ve Türkçe-İngilizce olmak üzere geniş kapsamlı iki adet Deyim Bulma dizini vardır. Bunlardan ilki sayesinde okur, deyimdeki herhangi bir sözcüğü esas alarak o deyimin tam biçimini öğrenip sözlükteki yerini kolayca bulabilir. Bu özellikle kalıbı tam olarak anımsanamayan bir deyime, sözlükte hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir. İkinci dizinde ise okur, Türkçe karşılıklardan hareket ederek kitaptaki İngilizce bir deyimi kolayca bulup kullanımını öğrenebilir.

NTC İngilizce Deyimler Sözlüğünün özellikleri şunlardır:

- Düz veya dolaylı nesnenin insan mı yoksa nesne mi yoksa her iki mi olduğu girişlerdeki ibarelerde görülebilir.
- Atasözleri, argo, konuşma dili ve resim diliyle ilgili ibareler de sözlüğe alınmıştır.
- Her girişte, deyimin farklı yapısal biçimlerini ve doğal İngilizce cümlelerde kullanım ve anlamını gösteren en azından iki örnek bulunmaktadır.
- Sözlüğün temiz dizgisi ve rahatça okunabilen bir düzeni vardır. Kafa karıştırıcı sözlük simgeleri ve kısaltmalarından olabildiğince kaçınılmıştır.

NTC İngilizce Deyimler Sözlüğü, çağdaş İngilizce deyimlere tek ve pratik bir kılavuz arayan öğrenci ve okurlar için ideal bir başvuru kaynağıdır.