Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir İlişki 50 Günde Nasıl Kurtulur?

Bir İlişki 50 Günde Nasıl Kurtulur?

Bir İlişki 50 Günde Nasıl Kurtulur?

Yayınevi :

Remzi Kitabevi - Yayınevi Genel Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9789751412669


Roman tadında bir anlatı…
Ebru Tuay Üzümcü, Bir İlişki 50 Günde Nasıl Kurtulur?’da, neredeyse bitmiş bir ilişkinin bir evlilik danışmanının yardımıyla onarılış öyküsünü anlatıyor.
Roman tadındaki bu kitap bize, birlikte yaşayan kişilerin yaşama farklı bakmayı, birbirlerinin duygularını anlamayı nasıl öğrenebileceklerini, hem kendisi, hem eş hem de anne ya da baba olmanın nasıl başarılabileceğini gösteriyor.
Mutlu bir aile şans eseri değil,
bilinçli çabanın eseridir.
EBRU TUAY ÜZÜMCÜ 1973'te doğdu. Erenköy İlkokulu ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ndeki eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi'nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık okudu. Ardından üç yıl süreyle Doğan Cüceloğlu'nun kişisel asistanlığını yaptı. "İnsan İnsana" adlı şirketin kurucularından oldu ve iletişim, etkili yaşam, takım çalışması gibi konularda ülke çapında seminerler verdi. Cüceloğlu'nun bursuyla ABD'de Kaliforniya eyalet üniversitesi Fullerton'da aile ve evlilik terapileri konusunda lisansüstü eğitimini tamamladı ve programı birincilikle bitirdi. Yine Kaliforniya'da şiddete maruz kalmış kadın ve çocuklarla çalıştı ve aile içi şiddet konusunda uzmanlık eğitimi aldı. 2001 yılında Türkiye'ye döndü. Uluslararası bir okulda danışman ve kendi ofisinde terapist olarak çalıştı. Çeşitli yayın organlarında yayınlanmış makaleleri ve söyleşileri de bulunan Üzümcü, halen Su-Med'de ve ICC'de (International Children Center) çalışmalarını sürdürmekte, ayrıca çeşitli sivil toplum örgütlerinde de gönüllü çalışmalara katılmaktadır. İngilizce, Almanca, İspanyolca bilen Ebru Üzümcü, aktör Levent Üzümcü ile evli ve iki çocuk annesidir.Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 272

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

şiddetle tavsiye ederimm

herkesin okuması gereken harika bir kitap.bu kitabı okuyarak kendinize büyük bir yatırım yapmış olacaksınız.özellikle örnekleri sayesinde insan ilişkilerinde daha yapıcı olacağınızı söyleyebilirim.daha iyi bir insan ,eş ve anne baba olmanızda bu kitabın büyük bir katkısı olacağına inanıyorum.ebru hanımın emeğine ve yüreğine sağlık.

05.11.2010

harika...

buyuk bir sevgiyle baslayip aradan gecen yillarla birlikte surdurulmesi imkansiz hale gelen bir evliligin ozune donme cabasi ancak bu kadar guzel anlatilabilirdi. Ve bir psikoloji kitabi ancak bu kadar surukleyici bir roman haline getirilebilirdi... Yazar, okurun surekli kendisini sorgulamasini ve hatalarini gormesini sagliyor. Yalnizca esimle degil, cocugum ve tum yakinlarimla iliskilerimde cok onemli bir rehber oldu. Tanidigim herkese bu kitabi hediye etmek istiyorum.

23.09.2008