Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Görele'de Spor ve Görelespor (1923-2011) Set 1- 2

Görele'de Spor ve Görelespor (1923-2011) Set 1- 2

Görele'de Spor ve Görelespor (1923-2011) Set 1- 2

1923-2011

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9789944742702


Günümüzde yerel tarih çalışmalarına olan ilgi gittikçe artmaktadır. Bu çalışmaların biri de uzun yıllar büyük bir emek verilerek hazırlanan "Görele'de Spor ve Görelespor (1923-2011)" adlı çalışmadır.

Ahmet Yaşar İmamoğlu, babası Galip İmamoğlu'ndan devir aldığı futbol sevgisini hâlâ devam ettiren isimlerden birisi. Hayatı Görele sporu üzerine kurulmuş bir kişi.

Kitap, Görele'de ve dolayısıyla çevresinde gelişen spor tarihini ayrıntılı olarak anlatıyor. Kitabı okudukça gözümün önünden Görele'de maç günleri; kadınlı-erkekli grupların sahaya gitmeleri, saha kenarında müşterilerine bir şeyler satmak gayretinde olan esnafın seyircilere hizmet etmeye çalışmaları, kendilerine özgü bağırışları geçiyor, taraftarların saha kenarında takımlarını desteklemeleri ve o sırada yaptıkları "tezahüratlar" çocukluk günlerimi bana tekrar yaşatıyordu.

Kitapta hayatlarını okuduğum örnek futbolcular ve futbolseverler; Dr. Mustafa Sinirlioğlu'nu, Habeş'i, Yalellim'i, Yahnicim'i, Girebi Cemal'i, Zeki Öztürk'ü, Koni İsmet'i, Ünal Dikbaş'ı ve diğer isimleri okudukça o zamanın zor şartlarına rağmen amatör ruhla profesyonel olarak nasıl futbol oynadıklarına hayret ediyor ve hepsini hayırla yad ediyordum.

Geniş hacimli, Cumhuriyetle yaşıt bu spor tarihinin kaynak olarak ilgilenenlerin, müesseselerin ve Göreleli hemşerilerimin istifadesine sunulmasından memnun oldum.

Sayın İmamoğlu'nu Görele kültür tarihine kazandırdığı; belgesel niteliğinde olan bu önemli ve anlamlı eserinden dolayı kutluyorum.

Ergun OdabaşSayfa Sayısı: 1328

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arı Sanat Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 1328

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!