Görelede Spor ve Görelespor (1923-2011) Set 1- 2
Görelede Spor ve Görelespor (1923-2011) Set 1- 2
(KDV Dahil) 60,80 TL SEPETE EKLE
%24 Kargo Bedava
Ürün Açıklaması
Kredi Kartı Seçenekleri
Yorumlar
0 Görelede Spor ve Görelespor (1923-2011) Set 1- 2 - Ahmet Yasar Imamoglu | 60,80TL - D&R : Kitap

Günümüzde yerel tarih çalışmalarına olan ilgi gittikçe artmaktadır. Bu çalışmaların biri de uzun yıllar büyük bir emek verilerek hazırlanan "Görelede Spor ve Görelespor (1923-2011)" adlı çalışmadır.

Ahmet Yaşar İmamoğlu, babası Galip İmamoğlundan devir aldığı futbol sevgisini hâlâ devam ettiren isimlerden birisi. Hayatı Görele sporu üzerine kurulmuş bir kişi.

Kitap, Görelede ve dolayısıyla çevresinde gelişen spor tarihini ayrıntılı olarak anlatıyor. Kitabı okudukça gözümün önünden Görelede maç günleri; kadınlı-erkekli grupların sahaya gitmeleri, saha kenarında müşterilerine bir şeyler satmak gayretinde olan esnafın seyircilere hizmet etmeye çalışmaları, kendilerine özgü bağırışları geçiyor, taraftarların saha kenarında takımlarını desteklemeleri ve o sırada yaptıkları "tezahüratlar" çocukluk günlerimi bana tekrar yaşatıyordu.

Kitapta hayatlarını okuduğum örnek futbolcular ve futbolseverler; Dr. Mustafa Sinirlioğlunu, Habeşi, Yalellimi, Yahnicimi, Girebi Cemali, Zeki Öztürkü, Koni İsmeti, Ünal Dikbaşı ve diğer isimleri okudukça o zamanın zor şartlarına rağmen amatör ruhla profesyonel olarak nasıl futbol oynadıklarına hayret ediyor ve hepsini hayırla yad ediyordum.

Geniş hacimli, Cumhuriyetle yaşıt bu spor tarihinin kaynak olarak ilgilenenlerin, müesseselerin ve Göreleli hemşerilerimin istifadesine sunulmasından memnun oldum.

Sayın İmamoğlunu Görele kültür tarihine kazandırdığı; belgesel niteliğinde olan bu önemli ve anlamlı eserinden dolayı kutluyorum.

Ergun OdabaşSayfa Sayısı: 1328

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arı Sanat Yayınevii