Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Outliers (Çizginin Dışındakiler)-Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

Outliers (Çizginin Dışındakiler)-Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

(KDV Dahil) 18,24 TL

SEPETE EKLE

Outliers (Çizginin Dışındakiler)-Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

8/10 - 19 Kişi FAVORİLERİME EKLE
18,24 TL
24,00 TL -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786055755300


Başarılı insanlar hakkında anlatılan bir hikâye vardır; onların zeki ve hırslı oldukları söylenir. Outliers'te Malcolm Gladwell başarının gerçek hikâyesinin bundan çok farklı olduğunu ve bazı insanların neden başarılı olduğunu anlamak için, bunların çevrelerine daha dikkatli bakmamız gerektiğini iddia ediyor. Mesela aileleri, doğum yerleri ve hatta doğum tarihleri... Başarının hikâyesi başta göründüğünden daha karmaşık ve çok daha ilgi çekici...
Outliers, Beatles ve Bill Gates'in ortak yanlarının ne olduğunu, Asyalıların matematikteki olağanüstü başarısının sırrını, star sporcuların bilinmeyen avantajlarını ve tüm New Yorklu avukatların özgeçmişlerinin neden aynı olduğunu ve dünyanın en zeki adamının neden adını bile duymadığınızı açıklıyor. Bunların hepsi de nesiller, aile, kültür ve sınıf açılarından açıklanıyor. Gladwell'in iddiasına göre, bir Silikon Vadisi milyarderi olmak istiyorsanız, hangi yıl; başarılı bir pilot olmak istiyorsanız nerede doğduğunuz çok önemli.

Çizginin dışındakilerin -yani normal beklentilerin ötesinde başarıyı yakalayan kişilerin- hayatları tuhaf ve alışılmadık bir mantık izliyor. Gladwell bu mantığı basitleştirirken insanın kendi potansiyelinden en yüksek seviyede nasıl yararlanacağı konusunda heyecan verici bir plan sunuyor. Malcolm Gladwell, Tipping Point kitabında dünyayı anlama şeklimizi değiştirmişti Blink'te düşünme hakkındaki düşüncelerimizi değiştirdi. Outliers'taysa başarı konusundaki anlayışımızı değiştiriyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 244

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mediacat Yayıncılık

Yorumlar 2

SÜPER SÜPER

Bu kitap için yazılanlar söylenenler yetmez. Ancak onu alıp okuduğunuzu ne kadar mükemmel olduğunu anlarsınız. Ben bu kitabı okumuş olmaktan gurur duyuyorum. Bir çoccuk benim yazdığım Çiy-tlembik Ağacı isimli kitaba yorum yazmıştı.  Internete yazdigi cümlelrle girince karşiniza çıkar BU KİTAP MÜKEMMELİN ÖY_TESİNDE diyordu. Çok beğenmiştim. Kitabın hak ettiği bir övgüydü. Ben de çocuktan ÇİTLEMBİK AĞACI çocuk kitabı için yazdığı cümleyti alıyorum. BU KİTAP MÜKEMMELİN ÖTESİNDE
Filiz Tosyalı
Yazar

25.10.2011

Etkileyici

Verdiğiniz parayı da ayırdığınız zamanı da hakeden bir kitap.Etkileyici tespitleriyle, sebep sonuç ilişkileriyle çağlara damgasını vurmuş kişilerin çok çalışmaları ve yetenekleri dışında ne gibi bölgesel,zamansal,çevresel vb. avantajlara sahip olduklarını ortaya koyan güzel bir kitap.
  

04.05.2012

Diğer Malcolm Gladwell Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
The Tipping Point

The Tipping Point


Malcolm Gladwell
İnce Kapak
23,52 TL 19,09 TL
Blink

Blink


Malcolm Gladwell
İnce Kapak
25,00 TL 19,00 TL
Outliers: The Story of Success

Outliers: The Story of Success


Malcolm Gladwell
İnce Kapak
25,88 TL 21,56 TL
Davut ve Golyat

Davut ve Golyat


Malcolm Gladwell
İnce Kapak
25,00 TL 19,00 TL