"Okuyan Türkiye İçin Herkese Her Yerde Kitap" mottosuyla yola çıkan ve Türkiye'de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve kitaba ihtiyacı olanlara kitaba ulaşma imkânı sağlamak için çalışan Herkese Kitap Vakfı, bu yıl dünyada ilk defa uygulamya konulacak bir “Kitap Hediye Günü” kampanyası düzenledi. Bu yıldan itibaren her yılın Nisan ayının üçüncü Pazar günü "Kitap Hediye Günü" olarak kutlanacak.

   

KİTAP HEDİYE GÜNÜ

Türkiye’de insanların birbirlerine kitap hediye etme alışkanlığını kazanmasını sağlamak, kitap verenin ve alanın göz göze geldiğinde hediye vermek ve almak mutluluğunu onlara yaşatmak amacıyla,

dünyada bir ilk olan, “Kitap Hediye Günü” organizasyonunu başlatılmıştır.

Her yıl Nisan ayının üçüncü Pazar gününü “Kitap Hediye Günü” ilan edilmiştir.

“Kitap Hediye Gününde” insanların birbirlerine kitap hediye etmesini istiyoruz.

“Kitap Hediye Gününde” bir kişiye kitap hediye etme sorumluluğunuzun bilinci ile ister tanıdığınız ister tanımadığınız birisine “Benden Sana” diyerek bir kitap hediye etmenizi arzu ediyoruz.

Bu alışkanlığın yayılmasını ve yıllar sonra milyonlarca insanın Nisan ayının üçücü Pazar günü birbirlerine kitap hediye ettiğini görmeyi hayal ediyoruz.

Herkese Kitap Vakfı

  

İlgili Video: https://www.youtube.com/watch?v=rQ7D4ESuMHY

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.