Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


8 Buçuk Silver

8 Buçuk Silver

8 Buçuk Silver

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yönetmen: Federico Fellini
Standart Teslimat
25 - 27 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
 • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
 • Barkod: 8697492762565


"Fellini, zamanımızın en büyük görüntü ustalarından, hatta sihirbazlarından biridir"
A. Dorsay


Bu büyük "sihirbaz"ın dört başyapıtı ilk kez Türkçe dublaj ve Türkçe menü seçenekleriyle sunuluyor.

"Felliniye 8 ½ filminde Marcello Mastroianni karakterinin benim için ne kadar önemli olduğunu, onunki gibi rahat bir hayat yaşadığımı anlatmıştım " - Steven Spielberg

Farklı ülkelerden 108 yönetmenin oylarıyla sinema tarihinin en önemli 10 filminden biri seçilen "8 ½ " Fellininin başyapıtıdır. Filmde, yönetmen Guido Anselminin (Marcello Mastroianni) sanatsal krizi destansı bir havada aktarılır; film baştan sona göz alıcı bir düş, bir sirk, sihir dolu bir performans geçididir.

Bir bilim-kurgu filmi çekmesi planlanan Guido, ilham perisini kaybettiğine inanır ve kurtuluşu gelecekte değil, geçmişte, çocukluk ve ilk gençlik yıllarının hatıralarında arar. Bir yandan da kaybetmekten korktuğu eşi ve metresi arasında sıkıntılı günler geçirir.

Öykü gerçeklerden yola çıkar. "8 ½" filminin seti hazırdır, çekimler başlamak üzeredir ancak 40 yaşındaki Fellini henüz ne anlatacağını, nasıl bir film yapacağını bilmemektedir. Prodüktörü Rizzoliye projeden çekildiğini açıklayan bir mektup yazar. Ancak aynı gün setteki teknik ekip bir parti verir ve kadehler Fellini ve yeni başyapıtına kaldırılır. Fellini; "Benim yüzümden işlerini kaybedeceklerdi. Bana "sihirbaz" diyorlardı. Benim sihrim neredeydi peki?" der ve içinden gelen cılız bir sese kulak verir. O ses, ilham perisini kaybeden yazar Guidonun filmini yapmasını söyler kendisine. Daha sonra yazar Guido, yönetmen Guidoya dönüşür ve bir film yaratmanın imkansızlığından yola çıkan Fellini sinemanın en muhteşem filmlerinden birini yaratır. Ortaya çıkan eser, yönetmen Fellininin ruh halinin bire bir yansıması, bir dehanın iç dünyasının çözümlemesidir.

1963 yılına kadar Fellini kendi anlatımıyla yedibuçuk film çekmiştir ve sırada sekizbuçukuncu filmi vardır. Son filmi "La Dolce Vita" ile büyük başarı kazanmıştır. Ancak böylesine büyük bir başarının ardından tüm sanatçıları bekleyen sorun Fellininin de kafasını kurcalar: Son filmden daha iyisini yapabilecek yetenekte midir? Fellini elindeki soruyu yanıta dönüştürerek, film yapmanın imkansızlığından yola çıkıp bir film yaparak dehasını kanıtlar.

Film, yarı fantastik yarı nostaljik unutulmaz birçok sahne içerir; küçük bir çocuğun gözünden sevgi dolu bir çiftlik evinde geçirilen günler, sihirli sözcüklerle ulaşılacak hazinenin düşü, katolik okulundan kaçan öğrencilerin "kötü kadın" Saraghinanın rumbasını hayranlıkla seyretmeleri, yetişkin bir erkeğin sevdiği kadınları topladığı harem gibi.

Tüm zamanların hakkında en çok yazılan, tartışılan ve taklit edilen filmi "8 ½" şimdi Türkçe dublaj ve Türkçe menü seçenekleriyle....

Özel Seçenekler

 • Fellini Filmografisi
 • Fotoğraf Galerisi
 • Türkçe Menü / Türkçe Dublaj
 • Dolby Digital Ses Kaydı  Disk Sayısı: 1

  Dil Seçenekleri
  İtalyanca(Orijinal)
  İtalyanca(Dublaj)
  Türkçe(Dublaj)
  Türkçe(Altyazı)

  Süresi (dk): 138

 • Yorumlar 0

  Henüz yorum yapılmadı!

  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız