Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Three Kingdoms-Üç Hanedan: Ejderin Dirilisi

Three Kingdoms-Üç Hanedan: Ejderin Dirilisi

Three Kingdoms-Üç Hanedan: Ejderin Dirilisi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yönetmen: Daniel Lee
Oyuncu: Andy Lau, Maggie Q
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 8698907800193


“Han” imparatorluğunun çöküşünü takiben, yöresel diktatörler güçlerini artırıp üstünlük için birbirleriyle rekabete girdiler. Ülkenin kontrolünü ele geçirmek için yıllarca süregelen ihtilaf savaşlarından sonra, bu anarşi devrinden üç diktatör devlet muzaffer olarak çıktı ve fethettikleri topraklarda kendi sınırlarını belirleyip krallıklarını ilan ettiler. Sonuç olarak Çin üç rakip krallık arasında paylaştırıldı. Bunlar, kukla “Han” imparatoruna hükmedip, imparatorluk sarayını ele geçiren kötü ve kalleş diktatör Cao Cao tarafından yönetilen Wei Kuzey İmparatorluğu; karşı çıkılmadan aniden saldırıya geçebilmesi için iki hasmını kendi aralarında savaştırıp onları ele geçirmek için entrikalar çevirip komplolar kuran kurnaz diktatör Sun Quan’ın başında bulunduğu Wu Güney Krallığı; düşmanlarına karşı çok fazla mücadele veren Han imparatorluğunun yasal varisi ve “Han” imparatorunun yüce amcası adil ve oldukça itibarlı diktatör Liu Bei’nin yönettiği Shu Batı Krallığıdır. Bu fırtınalı dönemde, üç krallık bölgesel genişleme ve üç krallığı bir krallık altında birleştirip uçsuz bucaksız ülkenin hükümdarı olmak için birbirleriyle savaşmaya devam etmişlerdir.

Üç Hanedan’ın hikayesi üç krallık devrinin Çin’in en çok hayranlık duyulan kahramanlarından biri olan; iç savaş yüzünden karşıt güçlerce bölünmüş ülkesinin gözünde, adil ve erdemli bir kentli, zorunlu görev çağrısına kulak verip askeri üssü bile olmayan ve iki hasmına göre daha zayıf olan erdemli ve yardımsever Liu’nun isyancı ordusuna katılan Zhao Zilong hakkındadır.


DVD:

Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
Çince(Dublaj)
Türkçe(Dublaj)
Türkçe(Altyazı)

VCD:

Disk Sayısı: 2

Dil Seçenekleri
Türkçe(Dublaj)

Süresi (dk): 102
Çekim Yılı: 2008

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız