Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zeki Müren Yesilcam Klasikleri Seti - 10 Dvd 10 Film

Zeki Müren Yesilcam Klasikleri Seti - 10 Dvd 10 Film

Zeki Müren Yesilcam Klasikleri Seti - 10 Dvd 10 Film

Oyuncu: Zeki Müren
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8694977611547


Zeki Müren Yeşilcam Klasikleri Seti

Düğün Gecesi

Zeki, babasının zoruyla köylü kızı Zeyneple evlenir. Fakat düğünden sonra kız istenmediğini anlayıp Amerikaya gider. Orada medeniyet, kültür öğrenip yıllar sonra İstanbula Tülin olarak döner. Zekinin çalıştığı gaziyoyu satın alır ve onunla oynamaya başlar. Zekinin sevgilisi Güner ise bu duruma çok sinirlenir ve Tülin ile Güner arasında bir rekabet başlar. Zeki ise iki arada bir derede kalmıştır.

Aşk Hırzısı

Fakir bir mahallede bakallık yapan güzel sesli ve fedakar Zeki(Zeki Müren) hasta annesinin ilaç parasını temin etmek için var gücüyle çalışmaktadır.Doktorunun kesin tedavi için Avrupa'dan getirilecek bir ilaç tavsiyesi üzerine bakkalı da satmak zorunda kalır. Ancak kötü kalpli abisinin(Öztürk Serengil) parayı çalıp, serseri arkadaşlarıyla yemesi üzerine adeta çılgına döner. Bir çözüm ararken gerekli parayı bulmak amacıyla berduş abisinin planladığı zengin bir kızı ayartma oyununun içine girmek zorunda kalır.Ancak mahallelerindeki köşke yeni taşınan milyonerin kızı Gül(Leyla Sayar) melankolik bir hastadır ve zaman içinde bunun bir aşk oyunu olduğunu anlamaya başlar.Zeki ise bu yakınlaşma sırasında gerçekten de kıza gönlünü kaptırdığını fark eder.

Kırık Plak

Zeki ünlü bir şarkıcıdır. Onu keşfeden Nermin Hanım Zeki'yi ünlü bir şarkıcı yapar, aynı zamanda Zeki'den hoşlanmaktadır.

Zeki müzik dersleri verdiği Leyla ile kendi aralarında nişanlanmışlardır. Bundan haberi olmayan Nermin, Zeki'den karşılık bekler ancak nişanlandığını öğrenince öfkelenir ve intikam almak için harekete geçer.

Hindistan Cevizi

Gemilerde çalışan güzel sesli Zeki(Zeki Müren) ile aşk mağduru Osman(Sadri Alışık), Avrupalı olduğunu sandıkları Azize'nin ( Filiz Akın) sebep olduğu bir kavgaya karışırlar.Sonrasında ise kendi gemilerini kaçırdıkları için Azize'yi de yanlarına alarak gizlice başka bir gemiye binerler. Zeki başlarda Azize'den hoşlanmasa da zamanla ona ilgi duymaya başla ve adını 'Hindistan Cevizi' koyar. Ne var ki genç kız tam Zeki'nin evlenme teklif edeceği gün bir mektup yazar ve arkasında bıraktığı sırlarla birlikte ortadan kaybolur.

Zeki Müren' in muhteşem sesi ve Sadri Alışık'ın çılgın esprileri ile iki büyük ustadan ve unutulmaz bir kadrodan dört dörtlük bir yeşilçam klasiği...

Hayat Bazen Tatlıdır

Yaşadığı köyden, büyük şehir İstanbul'a çalışmak için gelen Zeki(Zeki Müren), çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle fabrikatör Mümtaz Beyin'in (Avni Dilligil) iş yerinde kısa zamanda yükselir. Bu arada Mümtaz' ın sakat yeğeni Yeşim' de (Belgin Doruk) Zeki'nin yardımlarıyla günden güne iyileşir ve tam bir çapkın olan nişanlısı Semi' ten (Sadri Alışık) ayrılır. Asıl ilginç olan ise Zeki'nin aslında Mümtaz Beyin öz oğlu olduğudur. Bu acı gerçeği öğrenen Zeki için tek bir yol vardır, ünlü bir şarkıcı olup babasından intikam almak...

Sanat güneşimiz Zeki Müren'in hem şarkıcı, hem de aşçı yamağını canladırdığı ve şarkıları ile süslediği, dev kadrosuyla dikkat çeken unutulmaz bir film.

Katip

Üsküdar da kenar bir mahallede annesiyle birlikte yaşayan Katip(Zeki Müren), güzel sesiyle çevredeki kızların hayranlığını kazanmış kibar bir gençtir. Okulunu başarıyla bitirmiş olmasına rağmen Nazır Paşa (Vahi Öz) ile olan eski bir mesele yüzünden iş bulamamaktadır. Çevredeki kızların ilgisine rağmen Katip' in gözü küçüklükten beri sevdiği Nazlı'dan(Sezer Güvenirgil) başkasını görmemektedir. Sevdiğiyle yıllar önce söz verdikleri gibi fırsat buldukça görüşebilen Katip'in tek amacı bir iş bulup, Nazlı' yı ailesinden istemektedir. Tam umudunu yitirmek üzereyken sesisinin güzelliği sayesinde kaderi değişmeye başlar.

Zeki Müren'in bu en popüler filminde, aşk ve sadakatin anlamına varıyor, mütenasip şarkılarla eski güzel günleri anıyoruz.

Gurbet

Evinden kaçan Aliye (Mualla Kaynak) dışarıdaki kötülüklerden korunmak için erkek kılığına girmiştir ve 'Kuşkonmaz Ali' adıyla tanınmaktadır. Bir tesadüf sonucu İstanbul kıyılarında takılan ve başıboş bir hayat yaşıyan Zeki(Zeki Müren), Ahmet(Münir Özkul) ve Cilalı İbo'nun (Feridun Karakaya) yanına sığınır. İlk başlarda sorunlar yaşasalar da zaman içinde Aliye'nin kız olduğu anlaşılır ve Zeki onu sevmeye başlar. Ancak Kuşkonmaz' ın geçmişine ait bazı sırları vardır ve başı fena halde beladadır.

Berduş

İşi sokaklarda boyacılık ve hırsızlık yapmak olan Bedri'nin (Zeki Müren) hayatı hep aşağılanmak ve dayak yemekle geçmiştir. Günün birinde vapurda tanıştığı Filiz'in (Deniz Tanyeli) köşkünde namusuyla çalışarak bahçıvanlık yapmaya başlar. Bu sırada genç kıza da aşık olmuştur ama geçmişi onu rahat bırakmaz. Ağabeyi köşkü soymak için baskı yapmaktadır ve sonunda gerçek kimliği ortaya çıkınca işinden kovulur. Talihsiz genç artık bitmiş, tükenmiştir ancak mutluluğunu engelleyen abisinden intikam alma hissi onu ayakta tutan tek güçtür.

Hep O Şarkı

İstanbul'da yüksek sosyetenin gözde isimlerinden olan Mine (Belgin Doruk) ve nişanlısı Burhan (Reha Yurdakul), şehirden köye, Minenin dayısının çiftliğine gelirler. Buranın sessiz ve huzur dolu otantik havası Mineyi kısa sürede mest eder. Genç kadını mest eden bir diğer şeyde gelirken yolda karşılaştıkları bir delikanlının şahane sesi ve şarkılarıdır. Lakabı 'Makas Ali' olan Ali (Zeki Müren) adındaki delikanlının sesinin güzelliği bu yerlerde adeta bir efsane olmuştur. Bu nadide sesi mutlaka değerlendirmek isteyen Mine, Aliyi ünlü bir şarkıcı olması için İstanbul'a davet eder. Kendi köyüne alışkın olan ve büyük şehirde yapamayacağını söyleyen Ali ilk başta kabul etmese de, son anda kararını değiştirip Mine ve nişanlısı ile birlikte İstanbul'a gelmeyi kabul eder.
Yıllar öncesinden nostalji rüzgarları taşıyan ölümsüz bir Zeki Müren filmi..

Altın Kafes
Tamirci ustası olan Zeki (Zeki Müren), birlikte çalıştığı ve sevdiği kız olan Gül'ün (Nilüfer Aydan) muhasebeci babasını, kaybettiği para nedeniyle içine düştüğü zor durumdan kurtarmaya karar verir. Arabasını tamir ettiği kirli işler patroniçesi Kadillak Leyla'dan (Sezer Sezin) şarkıcı olmak kaydıyla borç para alır ve meseleyi halleder. Ancak bu ağır bir bedele mal olur. Leyla'nın şartlarına uyarak Gül'ü terk etmiş, kısa sürede zengin ve ünlü bir şarkıcı haline gelmiş ama bütün sevdiklerini de kaybetmiştir. Ancak içi dertli Zeki için acı dolu günler daha yeni başlamaktadır.Disk Sayısı: 10

Dil Seçenekleri
Türkçe(Orijinal)


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız