Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aybino-Eğt.Kart Çiz Bul At

Aybino-Eğt.Kart Çiz Bul At

Aybino-Eğt.Kart Çiz Bul At

Marka :

Aybino

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056635700

Ürün Açıklamaları


Çiz Bul Anlat 112 karttan oluşur ve içinde 5 farklı oyunu barındırır.


Bu oyun kopyalama, isimlendirme, hafıza, kategorilerine ayırma, eşleme, ilişkili kartları bulma, anlatma ve sosyal etkileşim becerilerini geliştirir.


Basitten zora doğru değişen çizimleri kategorilere ayırıp istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.


Çok geniş yelpazede bireysel veya grup çalışmalarında kullanılır.


Kopyalama ve İsimlendirme


Çocuk/bireylerden daha basit düzeyde olan kartları kopyalaması istenir.


Dikkat kontrolünde, görsel algı, el göz koordinasyonu, şekil/nesne tanıma, kavrama becerileri için önemli.  Kopyalaması istendikten sonra bu resmin ne olduğu sorularak isimlendirme becerisine de bakılabilir.


Tahmin etme


Özellikle grup oyunlarında çocuk/bireylerden biri bir kart seçer ve diğerleri ona sorular sorarak karttaki resmi tahmin etmeye çalışırlar. Bir başka oynama şekli de çizerek olabilir.


Kartı seçen bir kağıda ya da varsa beyaz tahtaya her seferinde bir çizim olmak üzere resmin tamamı ortaya çıkana kadar diğerleri o resmi tahmin etmeye çalışır.


Anlatma :


10 adet konulu resim gösterilerek resimde ne gördüğü sorularak resim üzerinde konuşması beklenir. Burada önemli olan çocuk/bireyin resimde gördüklerini tek tek mi isimlendirdiği yoksa oradan bir hikaye çıkarıp çıkaramadığıdır.


Hafıza oyunu


Kartların içerisindeki 10 adet konulu resimler içinden 1 tanesini seçip 30 saniye gösterdikten sonra kapatıp resimle ilgili sorular sorabilirsiniz?


Resimde kaç kişi var?


Kaç kişinin şapkası var?


Yırtıcı kaç hayvan var? gibi


Eşleyerek hikaye oluşturma


Kartlarda birbiriyle ilişkili resimler var o ilişkili resimleri buldurarak da ne bakımdan benzedikleri neden ilişkili olabilecekleri konuşulur.


İlişkili resimlerin içine diğer kartlardan sizin ya da çocuğun istediği kartlar eklenerek bir hikaye oluşturması istenebilir.


Kutu İçeriği


33 Adet nesne kartı,17 Adet meslek kartı, 14 Adet hayvan kartı, 13 Adet eylem kartı, 10 Adet tema kartı, 8 adet şekil kartı, 6 Adet fantastik kartı, 5 Adet basit nesne kartı, 5 Adet insan kartı, 1 Adet kullanma kılavuzu.

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.