Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


CGC Yaşayan Fosil Mix

CGC Yaşayan Fosil Mix

CGC Yaşayan Fosil Mix

8/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
02 - 08 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 8680812007699

Yaşayan Fosil Mix nedir?

Yaşayan Fosil Mix, Triops cinsi su canlısının öğretici yetiştirme kitidir. (Triops Longicaudatus, Triops Granarius, Triops Red Longicaudatus) Kitimiz sayesinde bu inanılmaz canlıların yaşam döngüsünü inceleyip, yumurtaların biyolojik gelişiminden doğuşuna, yavru döneminden yetişkinliklerine kadar olan süreci yakından takip edip bu canlıları gözlemleyebilirsiniz!

 

Triops Yaşam Döngüsü

Doğada Triopslar yaşam döngüleri boyunca eşeysiz olarak üreyebilir ve yaşamlarının çoğunu yemek yiyerek ve kuma yumurtlayarak geçirirler. Kuma bırakılan yumurtaların tekrar canlanabilmesi için kurak dönem geçirmeleri gerekir. Biyolojik gelişimi kurak dönemde duran yumurtalar aylarca hatta bazı durumlarda yıllarca diapause evresinde canlanmayı bekler. Yağmur dönemi başladığında biyolojik evresini tamamlayan yumurtalar çatlamaya ve yavrular yumurtadan çıkmaya başlar. Bu döngü Triopsların dinozorlar çağından günümüze kadar gelebilmelerini sağlamıştır.

 

Set Nasıl Hazırlanır?

Kitimizin içerisinden çıkan özel karışımı oda sıcaklığında bulunan içme suyuna eklediğiniz zaman, 24 ile 72 saat içerisinde yavruların canlandığını gözlemleyeceksiniz. Yumurtadan ilk çıktığında çok küçük olan bu yavruları kitimizin sağladığı büyüteç sayesinde gözlemleyebilirsiniz. Düzgün bakıldığı ve talimatlara uyulduğu takdirde yavrularınızın 4-6 hafta içerisinde erişkinliklerine ulaştıklarını görebilirsiniz.

 

İçindekiler

1 Mini Akvaryum

2 Triops Yumurtası

(Triops Longicaudatus, Triops Granarius, Triops Red Longicaudatus)

3 Özel Triops Kumu

4 Pastör Pipeti

5 Doğurtma Kabı

6 Büyüteç

7 Yem

8 Kürdan

 

İhtiyaçlar

Işık Kaynağı

Oda Sıcaklığında içme suyu

 

Benzeri Olmayan Bir Set

Türkiye'de eşi benzeri bulunmayan çok farklı ve yaratıcı bir canlı yetiştirme setidir.

Her yaştan insanın ilgisini çekecek bu ürün, çocuklarınıza öğretici bir kit, arkadaşlarınıza çok güzel bir hediye ve ofislerinizin vazgeçilmez bir dekorasyon parçası olacaktır.

Yorumlar 1

İlginç bir deney

Evde uzun zaman geçiren çocuklar için ekrandan biraz uzak kalmalarını sağlayacak ilginç bir set

21.09.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.