Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


CGC Yaşayan Fosil
CGC Yaşayan Fosil

CGC Yaşayan Fosil

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8680812007620

CGC Yaşayan Fosil Ürün Açıklaması

Yaşayan Fosil Nedir?

Yaşayan Fosil, Triops cinsi su canlısının öğretici yetiştirme kitidir. Kitimiz sayesinde bu inanılmaz canlıların yaşam döngüsünü inceleyip, yumurtaların biyolojik gelişiminden doğuşuna, yavru döneminden yetişkinliğe kadar olan süreci yakından takip edebilirsiniz ve bu hayvanları canlı olarak gözlemleyebilirsiniz.

 

Triops Yaşam Döngüsü

Doğada Triopslar yaşam döngüleri boyunca eşeysiz olarak üreyebilir ve yaşamlarının çoğunu yemek yiyerek ve kuma yumurtlayarak geçirirler. Kuma bırakılan yumurtaların tekrar canlanabilmesi için kurak dönem geçirmeleri gerekir. Biyolojik gelişimi kurak dönemde duran yumurtalar aylarca hatta bazı durumlarda yıllarca diapause evresinde canlanmayı bekler. Yağmur dönemi başladığında biyolojik evresini tamamlayan yumurtalar çatlamaya ve yavrular yumurtadan çıkmaya başlar. Bu döngü Triopsların dinozorlar çağından günümüze kadar gelebilmelerini sağlamıştır.

 

Set Nasıl Hazırlanır?

Kitimizin içerisinden çıkan özel karışımı oda sıcaklığında bulunan içme suyuna eklediğiniz zaman, 24 ile 72 saat içerisinde yavruların canlandığını gözlemleyeceksiniz. Yumurtadan ilk çıktığında çok küçük olan bu yavruları kitimizin sağladığı büyüteç sayesinde gözlemleyebilirsiniz. Düzgün bakıldığı ve talimatlara uyulduğu takdirde yavrularınızın 4-6 hafta içerisinde erişkinliklerine ulaştıklarını görebilirsiniz.

 

İçindekiler

2 Kutu Yaşayan Fosil Yumurtası Karışımı (2. Hediye)

1 Adet Küçük Akvaryum

1 Adet Yumurta Çıkartma Kabı

1 Adet Büyüteç

1 Adet Pastör Pipeti

Kum

2 Çeşit Yem

2 Adet Kürdan

Eğitici Kullanım Kılavuzu

 

İhtiyaçlar

Işık Kaynağı

Oda Sıcaklığında içme suyu

 

Benzeri Olmayan Bir Set

Türkiye'de eşi benzeri bulunmayan çok farklı ve yaratıcı bir canlı yetiştirme setidir.

Her yaştan insanın ilgisini çekecek bu ürün, çocuklarınıza öğretici bir kit, arkadaşlarınıza çok güzel bir hediye ve ofislerinizin vazgeçilmez bir dekorasyon parçası olacaktır.

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.