Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Codenames Kutu Oyunu

Codenames Kutu Oyunu

Codenames Kutu Oyunu

Marka :

CGE

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8594156310394

Codenames Kutu Oyunu

İki ajan üstadı 25 ajanın gizli kimliklerini bilmektedirler, ancak takım arkadaşları bu ajanları onların Codenames'leriyle bilebilirler. İki takım kendi ajanlarıyla iletişime geçmek için yarışırlar. Tüm ajanları ile ilk iletişime geçen takım kazanır. Ajan üstadı bir kelime söyleyerek ipucunu verir, takım arkadaşları bu ipucu ile bağlantısı bulunan kelimeleri bulmaya çalışır. Takım dikkatli olmalıdır çünkü yanlış tercihler rakip takıma yarayacaktır ve en önemlisi suikastçıyı bulan takım oyunu anına kaybeder.

Avrupa ve Amerika’nın en sevilen ajan ve kelime temalı kutu oyunu Codenames tamamen Türkçe'dir.

30 dile çevrilen ve 50’den fazla ülkede heyecan yaratan kutu oyunu Codenames, kültür, sanat ve eğlencenin merkezi D&R’ın raflarında yerini aldı. 2 kişiden 10+ kalabalık gruplara kadar oynanabilen Codenames, geçtiğimiz yıl Avrupa ve Amerika’nın en çok satan kutu oyunu olma başarısı yakaladı.

 

İki Grupla Oynanıyor

İpuçları kullanarak rakip ajanların gizli kimliklerini açığa çıkarmaya dayanan kelime oyunu iki takım halinde oynanıyor. Her takımdan bir kişi ipuçlarını verecek kişi olarak seçiliyor. İpucu veren kişi verdiği ipuçlarıyla ortada bulunan kelimeler arasında bağlantı kurarak takım arkadaşlarına kendi takımına ait kelimeleri buldurmaya çalışıyor. Yanlış ipuçları rakip takıma yarayabiliyor ve en ilginç nüans ise suikastçı kelimeyi bulan takım oyunu anında kaybediyor.

Yorumlar 3

Tabu'dan daha zevkli

Bu oyunda ortada hem sizin hem de rakibinizin kelimeleri açık duruyor ve sizin bir seferde mümkün olduğunca fazla kelimenizi anlatıp, aynı anda karşı takımın kelimelerini de tarif ediyor olmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Gerçekten tabudan sıkılanlar için çok güzel bir alternatif.

19.10.2016

Codenames

Uzun zamandır oynadığım iyi kutu oyunu, arkadaşlarla saatlerce oynadık. Özellikle kalabalık gruplarla baya eğlenceli oluyor. Kesinlik almanızı tavsiye ederim.

19.10.2016

Muhteşem bir oyun!!

Çok eğlenceli büyük gruplarla oynanabilen bir oyun. Kesinlikle oynayın!!!

19.10.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.