Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


K.pbç-Kutu Oyn.ZıpZıp W/7326

K.pbç-Kutu Oyn.ZıpZıp W/7326

K.pbç-Kutu Oyn.ZıpZıp W/7326

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Marka :

Kırkpabuç

Standart Teslimat
28 - 04 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 8698543173262

7326 – Hopper – Zıp Zıp
Kutu İçeriği ve Oyun Kuralları


Haydi, sen de afacan kurbağaların mücadelesine katıl!
Stratejini yap, renkleri ya da benekleri eşleştir,
Karşı kıyıya ilk sen ulaş, Oyunu kazan!
Yaş: 5+
Oyuncu Sayısı: 2
Kutu İçeriği:
• 4 parça oyun tablası
• 12 adet turuncu kenarlı kurbağa pulu
• 12 adet kırmızı kenarlı kurbağa pulu
Oyun kuralları şöyle:
1. Oyuncular kenar renklerine göre pulları paylaşırlar. Her oyuncuda yeşil, sarı, mavi renklere ve 4 farklı beneğe sahip 12 adet kurbağa pulu bulunur.
2. 4 adet parçadan oluşan oyun tablası hazırlanır. Oyuncular kenar renklerine göre seçtikleri kurbağa pullarını tabladaki kıyıların üzerine karışık şekilde 2 sıra halinde dizer.
3. Oyuncular ileri, sağ ve sol çapraz olmak üzere sıra ile tek bir hamle yapabilir. Yanlara veya geriye hamle yapamazlar.
4. Rakipler, pullarda bulunan kurbağaların renkleri ve kurbağaların üzerindeki benekleri eşleştirip, kendi pulunu rakibin pulunun üzerine yerleştirerek ele geçirir ve birleşik pullar ile hamle yapmaya devam edebilir.
5. Eşleştirme iki farklı şekilde yapılabilir. Aynı renkteki kurbağalar veya farklı renklere sahip, fakat aynı beneklere sahip kurbağalar birbiri ile eşleşebilir.
6. Birleşik pullar, oyuncu tarafından üstteki kurbağaya göre tekrar eşleştirme yapılarak ele geçirilebilir. Üst üste pul yerleştirmekte bir sınır yoktur.
7. Oyun başlangıcında pullar tablaya yerleştirilirken, strateji geliştirmek için rakipler tek tek ve sıra ile pullarını yerleştirebilirler. Oyuncular böylece farklı dizilim kombinasyonları yaparak oyuna başlayabilirler.
8. Yapılan hamleler sonunda rakibin kıyısına ilk olarak ulaşan oyunu kazanır.

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.