Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


2019 Nesin Vakfı Çocuk Takvimi

2019 Nesin Vakfı Çocuk Takvimi

2019 Nesin Vakfı Çocuk Takvimi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789788614724

2019 takvimimizin başlığı: Dünyanın Biyomları. "Biyom da ne?" diye soruyor musunuz yoksa bir belgeselde ya da derslerinizde duydunuz mu? Biyomlar, kendine özgü bitki ve hayvan topluluklarını barındıran, çok büyük ekosistemlerdir. İklim koşullarına bağlı olarak gelişen biyomları tanımak, yeryüzündeki canlı yaşamını anlamak adına oldukça önemlidir. Biyomların hem özellikleri hem de kapsadıkları alanlar, gezegenimizin tarihi boyunca defalarca dönüşüme uğramıştır. Son yıllardaysa, insanların doğaya verdiği zararlar yüzünden radikal bir biçimde değişmiş ve değişmeye devam etmektedir.

Her aya bir biyom gelecek şekilde tasarladığımız bu takvim, bütün biyomları ele almıyor elbette. İçlerinden seçtiğimiz on iki biyomu işliyoruz. Her biyomun barındırdığı bitki ve hayvan türlerinden ilhamla Mert Tugen`in çizdiği resimlerdeki hayvan ve bitkilerin aynı biyomu paylaşmalarına rağmen dünyanın farklı yerlerinde olabileceklerini hatırlatırız.

Kimilerini dünyaca kimilerini ülkece kutladığımız bayramları, bizi bir konu üstünde düşünmeye, duyarlılığa çağıran belirli gün ve haftaları da takvimin her yaprağında belirttik. Resmî tatil günlerini daire içine aldık. Doğadan uzakta yaşayanların kolayca fark edemeyeceği, leyleklerin gelmesi, üzümlerin kararması, arıların bal yapması gibi özel dönemler de yine takvimimizde yerini aldı.

"Bu havada bu kitabı okumanın tadına doyulmaz!" diyerek, on iki ay için on iki de kitap önerdik. Kitapların adları her sayfanın en altında yazılı. Önerdiğimiz kitapları son sayfada bir arada, kısa tanıtım yazılarıyla birlikte bulabilirsiniz.

 

 

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız