Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


21.Yüzyıl için 21 Ders

21.Yüzyıl için 21 Ders

21.Yüzyıl için 21 Ders

7/10 - 29 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Selin Siral
Yayınevi :

Kolektif Kitap

Aynı Gün Teslimat
18 Kasım (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
19 Kasım
Standart Teslimat
20 - 22 Kasım
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052205082

21. yüzyılın en çok ses getiren düşünürlerinden Yuval Noah Harari, ilk kitabı Sapiens’te insanın nasıl önemsiz bir hayvandan dünyanın efendisine dönüştüğünü, ikinci kitabı Homo Deus’ta çarpıcı öngörüleriyle insanlığın ölümsüzlük, mutluluk ve tanrısallık peşindeki yolculuğunu ele almıştı. 21. Yüzyıl İçin 21 Ders ise yüzyılımızın eşi benzeri görülmemiş teknolojik ve ekonomik kırılmalarıyla ve yaşanan aralıksız değişimlerle başa çıkabilmek için elzem soruları tartışmaya açıyor.

Tanrı geri mi dönüyor?

Bilgisayarlar ve robotlar insan olmanın anlamını nasıl değiştirecek?

Yalan haber salgını karşısında ne yapabiliriz?

Büyük Veri bizi sürekli izlerken, seçme özgürlüğümüzü nasıl geri kazanabiliriz?

Dünyayı anlayamıyorsak doğruyla yanlışı, haklıyla haksızı nasıl ayırt edeceğiz?

Ufkumuzu aşan, bütünüyle insan kontrolünün dışında dönen ve tüm tanrılarla ideolojilere gölge düşüren bir dünyada sağlam bir etik zemin bulmak mümkün mü?

Homo sapiens yarattığı dünyayı anlamlandırma yetisine sahip mi? Gerçekliği kurmacadan ayıran belirgin bir sınır kaldı mı?

Eşitsizlik ve iklim değişikliğinin açtığı dertlere milliyetçilik deva olabilir mi?

Eski anlatıların çöküp yerine yenilerinin gelmediği bir çağda ne tür becerilere ihtiyacımız var?

Harari bu ve benzeri çok temel soru(n)ları, her biri birbirinden kışkırtıcı ve derinlikli 21 bölümde ele alırken, daha önceki kitaplarında ortaya koyduğu fikirlere dayanarak siyasi, teknolojik, toplumsal ve varoluşsal zorluklara açıklık getiriyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yayına Hazırlayan: Eda Çaça

Sayfa Düzeni: Semih Büyükkurt

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 336

Ebat : 15 x 21,5

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Farklı konular, ufuk açıcı yazım

Sapiens ile kendisine hayran kaldığım bir tarih yazarı. Homo Deus' u olumsuz eleştiriler sebebiyle es geçmiştim. Bu kitabı gayet beğendim, genetik, yapay zeka ve etkileri gibi konulara değinmekle birlikte diğer evrensel sorunlar da unutulmamış.

09.06.2019

Devam veya tekrar

Yazar, Homo Deus’ta zaten 21. yy öngörülerine değinmişti. Yeni kitabın, Homo Deus’un devamı niteliğinde olacağını düşünüyorum ancak büyük ihtimalle yazar tekrara düşecek. Zira; Homo Deus kitabı da, normal kalınlığının yarısı olabilecekken tekrarlar ile şişirilmişti.

26.08.2018

Ön sipariş verdim bile!

Açıkçası kitabın iyi olduğuna eminim. Zira yazar bir tarihçi. Normal bir yazar olsaydı ticari amaçla olduğunu söylemek kolay olurdu kitabı okumadan, ancak okumak için sabırsızlıkla bekliyorum.

26.08.2018

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız