Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


4.Uluslararası Orta Doğu Sempozyumu-Orta Doğu’da Barışı Tesis Etmek

4.Uluslararası Orta Doğu Sempozyumu-Orta Doğu’da Barışı Tesis Etmek

4.Uluslararası Orta Doğu Sempozyumu-Orta Doğu’da Barışı Tesis Etmek

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Standart Teslimat
14 - 18 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe, 'standart teslimat'ta kargo bedava!
  • Barkod: 9786054827503

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öncülüğünde, dört yıl önce Uluslararası Orta Doğu Sempozyumu’nu düzenlemeye başladık. Bu kararın arkasında yaşadığımız dönemde ve önümüzdeki yıllarda Orta Doğu bölgenin gerek Türkiye gerekse dünya açısından öneminin katlanarak artacağına ilişkin bir öngörü vardı. Türkiye’nin dış politikasını, dünya içindeki konumunu, dünyadaki çatışma ve barış dinamiklerini, ülkemizin bölge içindeki konumunu ve potansiyel gücünü anlayıp değerlendirebilmek için Orta Doğu çalışmalarının geliştirilmesi, Türkiye’de ve dünyada konuyla ilgili araştırmaların paylaşılması, gelişmelerin ve yaklaşımların tartışılmasına büyük önem verdik. Nitekim bu yaklaşımla 17-19 Nisan 2018 tarihleri arasında Uluslararası Orta Doğu Sempozyumu’nun dördüncüsünü gerçekleştirdik.

Bu sene, dört senelik birikimimizi üniversitemizin farklı birimleri ve uluslararası kuruluşlarla ortak çalışarak büyüttüğümüz bir yıl oldu. Üniversitemizin ve bölümümüzün haricinde dördüncüsünü düzenlediğimiz sempozyumumuza partner olan Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği’nin (TASCA) önemli katkıları oldu. Kuzey Afrika ve Orta Doğu coğrafyası başta olmak üzere çeşitli ülkelerden ve bölgelerden değerli akademisyenlerin sunumlarıyla zenginleşen bir sempozyum gerçekleşti. İngilizce, Türkçe ve Arapça yapılan sunumlar, farklı farklı konu başlıklarında yapılan tartışmalar ve yaklaşımların çeşitliliği bize bir kez daha bölgenin kültürel ve toplumsal zenginliğini, politik dinamizmini ve ekonomik potansiyelini göstermiş oldu.

Bu sempozyum bildiri kitabında toplanan çalışmaları derleyerek, okuyucularımıza bölgenin zenginliğini, güncel teorik tartışmaları, bölgedeki gelişmeleri ve bu gelişmeleri anlamak üzere geliştirilmiş yaklaşımları sunmak istedik. Bu organizasyonun ve sempozyum bildiri kitabının ortaya çıkmasında başta İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Abdulkadir Gayretli, İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Burhan Aykaç, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. İzzet Gümüş ve Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sayın Bülent Değirmenci olmak üzere emekleri geçen tüm üniversite mensuplarına, katılımcı akademisyenlere ve misafirlere, özellikle de çalışmanın koordine edilmesinde bizlere yardımcı olan ve işbirliğinde bulunan Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği (TASCA) ve Türk-Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü (TASEN) Başkanı, araştırmacı ve gazeteci Sayın Dr. Muhammed Adil’e, üniversitemiz siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü öğretim üyelerine, İGÜ Sosyal ve Siyasal Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden (İGÜSAM) Dr. Öğr. Üyesi Fatih Fuat Tuncer ve Dr. Öğr. Üyesi Alihan Limoncuoğlu’na ve İGÜSAM bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluğumuz İstanbul Gelişim Üniversitesi Politik Analiz Topluluğu’na (İGÜPAT) teşekkür ediyoruz.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.