Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


60 Dakikada Klasik Müzik

60 Dakikada Klasik Müzik

60 Dakikada Klasik Müzik

Evde - Arabada - Her yerde

Yazar: Ozan Tunca
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056362095


Viyolonsel sanatçısı ve öğretim üyesi Doç.Dr. Ozan Tunca konserlerine slaytlı sunumlar ve çaldığı parçalarla ilgili sunumlar katıyordu. Tarzı beğenilince klasik müziği tanımayanlara özel sunumlar yapması için talep gelmeye başladı. Araştırmaya girişti ve klasik müzikte insanları korkutan, anlaşılmayan, soğuk gelen noktaları bulup çıkardı. Cevapları bir konferansa sonra bir kitaba dönüştürdü. Bugüne kadar 2500 öğrenciye ve bir çok yetişkine klasik müziğin nasıl dinleneceğini anlattı.
-Hürriyet, Ayten Serin, 08.02.2009-

60 Dakikada Klasik Müzik kitabı tam da ön yargıları ve tedirginlikleri önlemek için yazılmış. Kitap klasik müzik kültürü içinde okuru hızlı bir tura davet ediyor ve sanatçıları, dönemleri tanıtmanın dışında konserde dinleyicinin nasıl giyinmesi gerektiğinden tutun da, nerede alkış patlatması gerektiğine kadar birçok önemli detayla ilgili bilgi veriyor.
-Sabah, Olkan Özyurt, 29.01.2009-

Dilerim ki bu güzel çalışmanıza tanık olan bir köy çocuğu da yıllar sonra sizin kadar başarılı bir sanatçı olarak sizi onurlandırır.
- Berna İleri, İzmir-

Kitabınız ve dolayısıyla cd ile büyük bir destek aldım sizden... İlköğretim okullarında müzik dersi haftada 1 ders, yani 40 dakika...Müzik gibi bir okyanustan sadece damlalar verebiliyorum onlara. Her dersimde 15 dakikayı kitabınıza ayırıyoruz…
-Özlem Oğuz, Sarıyer Mehmet Akif İÖO, Uzm. Müzik Öğr.-

Canlı, coşkulu, öğretici olmanın yanı sıra kuru olmaktan, gereksiz bilgilerle genç dinleyiciyi sıkmaktan uzak kalmış, sevimli, 60 dakikanın sonunda dinleyiciyi o eserleri tekrar, yepyeni bir kulakla dinlemeye yönlendiren bir çalışma.
-Üner Birkan, Sanat Yazarı -
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 72

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Müzik Eğitimi Yayınları

Sayfa Sayısı : 72

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız