Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


9.Sınıf Matematik Anlatımlı Test Kitabı

9.Sınıf Matematik Anlatımlı Test Kitabı

9.Sınıf Matematik Anlatımlı Test Kitabı

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Kavram Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054083855

Konu Anlatımlı Test Kitaplarımız,


başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacağınız şekilde;


BLOOMTAKSONOMİSİ (Üst Düzey Düşünme Becerileri) doğrultusunda hazırlanmıştır.


Kısa ve öz konu anlatımları kolay öğrenme yöntemiyle oluşturulmuştur.


Bilgiler, çözümlü sorular ve örnek sorularla bu anlatımların pekiştirilmesi amaçlanmıştır.


Kolaydan zora doğru sorular, hem klasik hem de çoktan seçmeli olarak düzenlenmiştir.


 


KONU ANLATIMLI KİTABIMIZDA NELER VAR?


Temayı Tanıyalım (Kavram Haritası):


Her temanın-ünitenin girişinde tema kapağı ve kavram haritası yer alıyor. Bu bölüm, işleyeceğiniz kazanımları bütün olarak görmenizi sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Bütün olarak gördüğünüzde önceden edindiğiniz bilgileri anımsarsınız, bunların yanında henüz ulaşmadığınız bilgilerin olduğunu fark edersiniz, öğreneceğiniz konuları merak edersiniz.


 


Kavram haritaları, öğrendikçe yarattığımız bütünlerdir. Kavram haritaları ile kavramlar hakkındaki fikirlerimizi  görsel yollarla sunarız.


Konu Anlatımı:


Konu anlatımlarının başında ders programında belirtilen  kazanımlar sırayla  yer alıyor.


 


Konu anlatımları, kazanımlarla ilgili öğrenmeniz gereken bilgilerden oluşur. Konu anlatımına, ön bilgilerinizi harekete geçireceğiniz ve yeni öğrenmelere merak duyacağınız şekilde başlanmıştır. Sonra gerekli bilgiler verilmiş, açıklamalar yapılmıştır. Konu işlenişi,  görsellerle desteklenmiş, örneklerle  pekiştirilmiştir. Yine bu bölümde  işleyeceğiniz kazanımlarda yer alan kavramların tanımları yapılmış, günlük yaşamınızda karşılaşacağınız şekilde örneklenmiştir.


 


Etkinlikler:


Bu bölümde öğrendiklerinizi uygulamanızı sağlayacak etkinliklere yer verilmiştir. Etkinlikler hazırlanırken bireysel farklılıklarınız dikkate alındı. Her etkinliğin farklı duyularınıza hitap etmesine ve yeteneklerinizi keşfedip geliştirebileceğiniz türde olmasına özen gösterildi.


Eşleştirme çalışmaları, açık uçlu sorular, kısa cevaplı sorular, tümce tamamlama, boşlukları doldurma,  doğru ile yanlışı ayırt etme, bulmacalar, araştırma, görsel okuma ve yorumlama, kavram haritaları gibi çalışmaları zevkle yapacağınızı umuyoruz.


Etkinlikleri uyguladıkça  öğrendikleriniz sizin için anlam kazanacaktır.


 


Neler Öğrendik?


Bu bölümde kazanımlarla ilgili öğrendiğiniz bilgiler özetlenmiştir.


 


Çözümlü Test:


Bu bölümde değerlendirme sürecinde karşılaşacağınız çoktan seçmeli sorular ve çözümleri örneklenmiştir. Doğru yanıtı bulmak için önce soruyu anlamanız, sonra  seçenekleri tek tek gözden geçirmeniz gerekir. Buradaki uygulamalar, size ileride karşılaşacağınız çoktan seçmeli soruları çözme becerisi kazandıracaktır.


 


Ünite Kavrama Testi:


Bu bölümde ünite-tema süresince öğrendiğiniz kazanımları kapsayan sorular yer alıyor. Öğrenme durumlarınıza göre yanıtlayacağınız çoktan seçmeli sorularla kendinizi sınayacaksınız. Kazanımlardaki başarınızı göreceksiniz.


 


Genel Kavrama Testi:


Bu bölümde geçmiş bütün ünitelere ait kazanımları kapsayan sorular yer alıyor. Öğrenme durumlarınıza göre yanıtlayacağınız çoktan seçmeli sorularla kendinizi sınayacaksınız. Kazanımlardaki başarınızı göreceksiniz.


 


Kendimi Değerlendiriyorum:


Bu bölüm, farklı etkinliklerden oluşan bir değerlendirme çalışmasıdır. Temanın tüm kazanımlarını kapsar. Her öğrencinin kendi öğrenme durumunu görmesi ve kendini değerlendirmesi amacıyla klasik yazılı formatında hazırlanmıştır.


 


İnteraktif Çözümler


 


(Tanıtım bülteninden)


 


 

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız