Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Acemi Dergisi Sayı: 12

Acemi Dergisi Sayı: 12

Acemi Dergisi Sayı: 12

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Ferfir

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789785977773


Merhaba,

2014 yılını idrak edişiyle yayın hayatının da üçüncü yaşına giren Acemi, bu kez 12. sayısıyla okurunu selamlıyor. Geçmişte kalan tüm yaşanmışlığın, ancak kayda alınabilmesiyle var oluş gerçekliğini koruyabilmesi, sadece insan hafızasına emanet edilenlerin ise ne denli kalıcı olabileceğinin belirsizliği herkesin mâlumudur. İnsanoğlunun fikir ve duygularından hayat bulan ve temsil ettikleri dönemin yanılmaz hafızalı tanıkları olan yazılı eserlerin bu haliyle öne çıkmaları, edebiyatın yaşamımızdaki öneminin teyididir aynı zamanda. Hem geçmişin hatıralarını muhafaza edebilme hem de sözün söylenişindeki derinlik ve güzelliği keşfedilme idealiyle, nice edebiyat erbabı kişiler, bu uğurdaki sıkıntıları gönüllü olarak üstlenmişlerdir. Eser oluşturma kadar bu emek ürünlerinin okura ulaştırılmasındaki yıpratıcı zorlukları da göze almak, bu meselenin başka bir aşamasıdır. Acemi; başlangıcından bugüne, geçmiş ve gelecek arasında yer alan köprü olma konumunu aynı ciddiyet ve şuur ile sürdürmekte, yazmaya yetenekli yazar ve şairlerin ortaya çıkarılmasında okul kimliği sorumluluğunu alma özverisini, maddi bir menfaat beklemeksizin samimiyetle yerine getirmeye devam etmektedir. Kadro dergisi olma mantığıyla sadece kendi çevresine sayfalarını açan, yazma adına gelişecek heyecan ve coşkulu akışın önüne set çekmeye kalkışan böyle yayın organları oldukça, bizim bu boşluğu doldurma görev ve sorumluluğumuz da bu oranda artacaktır.

Söz buraya gelmişken, bahse konu ettiğimiz edebiyata hizmet yolunda aldığımız bir mesafeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz: Acemi dergisi ve Yazarlık Akademisi Derneği işbirliğiyle açmış olduğumuz 1. Öykü Yarışmamız ödül töreni okurlarımız ve edebiyat severlerin huzurunda, 01 Şubat 2014 Cumartesi günü Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi Avrasya salonunda saat: 11.00-12.00 arası yapılacaktır. Yarışmaya ülke çapından 60'ın üzerinde katılım oldu. Öykü şartlarına riayet etmeyen katılımcılar değerlendirmeye girmedi. Şartları ihlal eden ufak tefek eksikleri ise katılım dışında kalmamaları için mazur görmeye çalıştık. Jüri heyeti son üç günde gece de çalışıp yarışmayı sonuçlandırmış oldu. Buna göre "Kesişen Yollar" isimli öyküsü ile Fatma Türkdoğan birinci, "Mavi Tren" isimli öyküsü ile Mehmet Sağlam ikinci, "Elma Kuşları" isimli öyküsü ile de Salim Nizam üçüncü olmuştur. Sonuçların edebiyatımıza ve dereceye giren yeteneklerimize hayırlı olmasını diliyoruz. Daha nice yarışmalarda birlikte olmak dileğiyle, yolu ve gönlü edebiyata düşen herkese davetimizi duyuruyoruz.

Bu sayımızdaki şiirler; Ferda Balkaya Çetin, Hakan Şahin, Hızır İrfan Önder, H. İhsan Sönmez, Dilek Ayrıbaş, Gülseren Akdaş, Mehtap Altan, Şevket Önder, Serkan Demir imzalarıyla yer aldı.Bu sayıdaki söyleşi konuğumuz usta oyuncu Semih Sergen'i, yönetmen yardımcısı Meltem Keskin ağırladı. Şair bir edebi kişiliğe de sahip olan sayın Sergen ile Hz. Mevlana üzerine yaptığımız bu nitelikli sohbetimize katılmanızı öneririz. Kayahan Demir, İbrahim Arpacı, Aysun Gündoğdu, Zeynep Karaca, Erinç Büyükaşık, Emel Kosi, Ayten Çalış, Gülsen özdemir, Tugay Kaban, Burak Çavuş, Ebru Öztürk Tınaz adlı yazarlarımız da düz yazının değişik türleriyle okur huzurundalar. Gelecek sayıda buluşmak dileğiyle, iyi okumalar.
(Tanıtım Bülteninden)Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ferfir

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.