Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Acımak

Acımak

Acımak

8/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İnkılap Kitabevi - Çağdaş Türk Edebiyatı Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789751026569


Reşat Nuri Güntekin 1928 yılında yayınlanan bu eserinde; çalışkan başarılı fakat zaaf gösterenlere karşı acımasız olan Zehra Öğretmen ile babası Mürşit'in bakış açılarından dramatik yaşam öykülerini anlatıyor.

Yazar, cumhuriyet öncesinde yeni mezun, idealist genç bir mülkiyelinin iş ve sosyal yaşamdaki çatışmalarını ve uyumsuz ilişkilerini anlatırken, dönemin memuriyet yaşamına, köhne yapısına ait önemli ipuçları da veriyor. Şehirden kasabalara sürüklenirken, ardında birer birer ilkelerini de bırakan genç adam hatalı bir evlilikle korkunç bir sona doğru sürükleniyor.

Acı ve sefaletle dolu ortamdan tesadüfle sadece kızı Zehra'yı kurtarabiliyor. Acımak; aile içi ilişkileri ve sorumluluklarını, adeta ders verir gibi gözler önüne seriyor.Sayfa Sayısı: 127

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 127

Dil : Türkçe

Yorumlar 6

TÜM YORUMLARI GÖSTER
ACIMAYI YENİDEN ÖĞRENDİM

Hayatım boyunca okuduğum etkileyici kitaplardan biri.. Belki de en etkileyicisi. Bir insanın hayatı nasıl kayar, tertemiz hayalleri olan birisi nasıl değişir ve gerçekler nasıl tam tersi şekilde aksettirilir. Harika bir şekilde anlatılmış. Kesinlikle okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum. Asla kaybetmezsiniz ama çok şey kazanırsınız.. ( bence)

25.11.2016

muthisss

Ben okumadim. Sadece dinledim harikaydi. Tavsiye edilmesi gereken en onemli roman bence.

24.10.2015

Beni çok etkiledi..

Reşat Nuri Güntekin yine çok güzel çok etkileyici ve sarsıcı bir eser vermiş. Hiç göründüğü gibi olmayan, zalimlerin eline düşmüş ve sefilce can vermiş, hiç hak etmediği şekilde davranılmış bir babanın hazin öyküsü.. Çok güzel bir kitap mutlaka okunmalı.

16.04.2014