Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ağaçlar
Ağaçlar

Ağaçlar

7/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Kolektif Kitap
Standart Teslimat
26 Temmuz - 03 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052205259

Ağaçlar Kitap Açıklaması

Ağaçlar

Beton yığınlarıyla çevrili şehir yaşamının sıkıntılı havası ne zaman katlanılamayacak seviyeye gelse, doğanın huzur veren kucağına doğru bir kaçış başlıyor. Devasa ağaçların gövdesine yaslanıp yaprakların hışırtılarını ve onlara eşlik eden kuş seslerini dinlemek, tüm yorgunluk ve stresi sihirli değnek misali bir anda uzaklaştırıveriyor.

Peki, hiç gövdesine yaslandığınız o ağacın sesini gerçekten duymayı denediniz mi? Belki de hakikat o seste saklıdır ve esas ait olunan yer, o sesin kaynağıdır! Hermann Hesse, Ağaçlar ile okuyucuyu çeşit çeşit ağaçların olduğu bir ormana götürüyor ve burada onlara ağaçların hiç duymadıkları sesini dinletiyor…

Bu Sese Kulak Verin!

Hermann Hesse için ağaçlar, doğanın içerisinde barındırdığı herhangi bir unsur olmaktan çok daha ötede bir anlam taşıyor. Bir ağaç, bakmayı ve dinlemeyi bilene dert ortağı, eşsiz bir melodi ya da bir ana kucağı oluyor. Upuzun kollarını göğe dokunduran, kökleriyle dünyaya tutunan ve anıtsal gövdesinin görkemli duruşuyla hayranlık uyandıran ağaçlar, kimi zaman da bir tapınak olup insanları hakikate eriştiriyor.

Asırlar boyu yaşanmışlık ve öğretilerle donanan bu yeşil tapınaklar, kadim bir tanrı misali insanlığa ders veriyor. Kısacası bir ağaç, insanlık için ihtiyaç duyduğu her şey anlamına geliyor. Yeter ki görmeyi ve duymayı bilin!

Kendinizi Doğanın Huzur Dolu Kollarında Bulacaksınız...

Ağaçlar, Hermann Hesse’nin doğaya karşı derin düşüncelerini ve hislerini yansıttığı dolu dolu bir kitap. Kitabın sayfaları arasında yazarın hisleri yeri geliyor en yoğun noktalara vararak bir şiirin dizelerine dökülüyor, yeri geliyor hiçbir detayı atlanmadan satır satır işlenen düşüncelere dönüşüyor ve bazen de etkileyici çizimlerle güçlenerek görsel bir boyut kazanıyor.

Ağaçlar tüm bu detaylarıyla okuyucuya yaprak hışırtılarının eşlik ettiği ve buram buram ıhlamur kokan bir yolculuk ile ait olduğu yere, doğanın kalbine doğru bir yolculuk yaşatıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Hermann Hesse’nin ağaçlar hakkında yazdığı deneme türündeki bu kitap ile doğaya bakışınız tamamen değişecek! Ağaçları kalp gözüyle görmeyi ve can kulağıyla dinlemeyi öğreten bu kitap sayesinde şehir yaşantısıyla unutulan hakikate tekrar erişebilme fırsatı bulacaksınız. Siz de esas ait olduğunuz yeri, doğayı yeniden keşfetmek ve onu daha iyi anlayabilmek için bu kitabı hemen sipariş verin!

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 19,5

Yorumlar 3
Ağaçlar

Bütün kitaplarını aynı keyifle okuyorum, bu kitabı da muhteşem..

26.03.2021

Ağaçlar

Sadece ağaçlara değil dünyaya bakış açınızı değiştiren kitap

14.02.2021

Güzel bir kitap

Kolayca okunan, derin ve anlamlı bir kitap. Şiirlerine ayrıca bayıldım

28.12.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.