Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aganta Burına Burınata

Aganta Burına Burınata

Aganta Burına Burınata

Bütün Eserleri: 1 Milli Eğitim Bakanlığı 100 Temel Eser

8/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Bilgi Yayınevi - M.E.B. Dizisi

Hızlı Teslimat
26 Ekim
Standart Teslimat
27 - 02 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754941883


Balıkçılar, sünger avcıları, dalgıçlar, gemiciler... Halikarnas Balıkçısı hikâye ve romanlarında deniz insanlarını bize tanıtırken, "denize bağlı olarak güzelliği, özgürlüğü, başkaldırıyı, insanoğlunun geçmişteki ve gelecekteki arayışlarını, kayıplarını, bunalımlarını, korkularını; ışığı kırar gibi kendiliğinden, alabildiğine etkin bir anlatımla ortaya koyarak, çağdaş insancıl bakışla eski uygarlıklar arasındaki bağları da göstermiştir."

Balıkçı'nın ilk romanı olan Aganta Burina Burinata, yazarın şiirli ve müzikli dilinin, doğa ve insan sevgisinin, tanıtım ve duygusal gücünün en güzel örneklerinden biridir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 1995

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Deniz insanı, kara insanı; acı ve umut; bir Bodrum hikayesi...

Bu kitap Halikarnas Balıkçısıyla ilk tanışmam. Her denizciye ve denizciliğe adım atacak olanlara ilham verecek bir roman. Keşke gençliğimde, denizci olmadan, denizcilik yaşantımda okumuş olsaydım. Ayrıca, kara insanlarının denizcileri anlamasını, denizcilerin de kendi çektikleri sıkıntılara benzer dertlerin arkalarında bıraktıklarında da yaşandığını aktaran acıklı bir hikaye...

04.09.2019

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.