Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ah Menekşe

Ah Menekşe

Ah Menekşe

Yazar: Aysel Hacır
Yayınevi :

Goa

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054353392


"Altan'ın ışıl ışıl, beyaz beyaz dişleri bir göründü mü, güneşe çıkardı duvarlar, dolaplar ve masa... Çekik gözlerinin delici bakışlarında pişerdi yumurta, öyle yakıcıydı... Sesini duyunca, diklenirdi mutfak penceresinin önündeki sardunyalar. Bir küçücük dokunuşunu gözlerdi tezgâhlar. Bir başka çıkardı tabağa çarpan çatalın sesi burada. Şimdi sessizliğin sesi hâkimdi dört bir yanına bu yerin. Hâlâ böyleydi. İki aydır böyleydi..."

* * *

İkisi de göremiyordu, gözyaşları tutmuştu gözlerini. "Aşkım!" diyordu biri, "Sevgilim!" diyordu diğeri. "Hasretinden bittim!" diyordu biri, "Delirmek üzereydim!" diyordu öbürü; birbirlerinin sözcüklerinin tamamlamasını beklemiyorlardı.

* * *

"İstanbul'da, Ortaköy'deydi. Ayağının altında güvercinler, önünde deniz, üzerinde martılar, arkasında kahveler, kahvelerde bardaklardaki şekerleri karıştıran kaşık sesleri, önünden ya da arkasından yürüyen kızların, erkeklerin, gençliğin küçük büyük cümleleri, ruhunda özgürlük ve aklında Derin. Derken, tam da zamanında gelmişti; ezan sesleniyordu denizdeki ve karadakilere... Galiba uşşak makamında..."

AYSEL HACIR, Rize'ye bağlı Hemşin ilçesinin Bilen Köyü'nde doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Hacır, çalışma hayatını ağırlıklı olarak havacılık sigortaları ve dış ticaret sektöründe sürdürdü. Yazmaya lise yıllarında denemelerle başladı ve hep yazdı. Paylaşmaya karar verdiğinde de bu ilk romanı yayımladı.Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa

Sayfa Sayısı : 400

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız