Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aklın Kusuru
Aklın Kusuru

Aklın Kusuru

9/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Tamer Şahin
Yayınevi : Ulak Yayıncılık
Standart Teslimat
19 Ocak - 22 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055669652

Aklın Kusuru Kitap Açıklaması

Taksim Gezi Parkı olayları. Bazı kişilerin yürekleri hopluyordu. Yetkililer, güngörmüşler ve çokbilmişler, olan bitenlere akıl sır erdiremiyor, insanları durmaktan nasıl alıkoyacaklarını bilemiyorlardı. Bilseler de, bildiklerinin uygulanmasına zaten izin verilmiyordu! O günler bir duranın bin ‘Duran Adam’ olduğu günlerdi…

Türkiye’yi değiştiren Direniş Hareketinden yaklaşık doksan beş sene önce İstanbul işgal altındadır. Ateşkes imzalandıktan sonra Mekke ve Medine Komutanı Fahrettin Paşa üç ay, Irak’taki Altıncı Ordu Komutanı Ali İhsan Paşa beş ay, Kafkas Cephesindeki Dokuzuncu Ordu Komutanı Yakup Şevket Paşa da altı ay Harbiye Nezareti ve Padişahın emirlerine karşı direnmiş, ordularını terhis etmeyip, silah bırakmayı kabul etmemiştir.

Onlar direnirken, son dakikada Almanlardan teslim aldığımız Yavuz gemisi, düşman donanmasını İstinye koyunda bekleyip neden selamlama yapmak zorunda kalmıştır?

Yavuz ve Midilli efsane gemiler. Bu gemiler Osmanlıyı harbe soktu, peki neden daha sonra Ege Denizine çıkıp düşman donanmasının Çanakkale Boğazına dayanmasını önlemedi?

Hamidiye kahramanı, Mondros esaret belgesini imzalayan heyetin başkanı, Milli Mücadele’de Mustafa Kemal Atatürk’ün bir mektubunda, “Benim çok muhterem kardeşim ve Türkiye’yi kurtarmakta hakiki muin ve zahir kardeşim Rauf’a” diye hitap ettiği; ancak daha sonra Nutuk’da çok ciddi eleştiriler getirdiği, Büyük Taarruz, Mudanya Mütarekesi, Lozan Konferansı gibi ülkenin kaderine ve geleceğine damgasını vuran önemli işlerde başbakan olarak imzası olan kişi… Rauf Orbay kimdir?

Tamer Şahin yeni romanı Aklın Kusuru’nda, bu ve benzeri soruların cevaplarını ve bir dönemi özgün üslubuyla anlatıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 2
Hüzün Dolu Bir Roman

Yazar etrafımızda olan bitenleri, yaşamı ve ölümü, hayat yolunda yürürken karşılaştığımız zorlukları, geçmiş hatıraların insan ruhunda yarattığı fırtınaları çok güzel anlatmış. Kitabı elime aldıktan sonra bir solukta okudum. Beni en çok etkileyen bölüm ölüm için yazdıklarıydı. Evlat acısını öyle bir ifade etmiş ki, gözyaşlarımı tutamadım. İçin için ağladım, hala etkisinden kurtulamadım. Bu romanı okumanızı tavsiye ederim.

26.08.2018

Harika

Aklın Kusuru çok katmanlı bir roman. Yazar, Rauf Orbay’ın hayatından kesitlerle birlikte bir dönem denizcilik tarihini, Gezi Olaylarını, mülteci akınları ile ülkemizin 70’li yıllarından günümüze kadar uzanan terör olaylarını, sosyal ve siyasal gelişmelerin insan ruhunda tetiklediği endişeleri anlatırken; okuyucuları romanın çeşitli katmanları arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Okumanızı hararetle tavsiye ederim.

26.08.2018

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.