Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Akronom: Kara Marunun Çağrısı
Akronom: Kara Marunun Çağrısı

Akronom: Kara Marunun Çağrısı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ferhat Polat
Standart Teslimat
05 Ağustos - 10 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786057658098

Akronom: Kara Marunun Çağrısı Kitap Açıklaması

Taebis, yitip gitmeden tamamlaması gereken bir görevi olduğunu öğrenir. Bozulan dengeyi yeniden kuracak kişidir O. Karanlık varlık Uul’un saklı büyüleriyle bozduğu bu denge yüzünden sadece masallarda var olduğu anlatılan yaratıklar ortaya çıkmaya başlamıştır. Karanlık sokak sokak yayılmaktadır ve denge sağlanamazsa her şey onun hiçliğine karışacaktır. Böyle bir zamanda cevaplarını aradığı uzun bir yolculuğa çıkar Taebis. Yanında her daim ona güç veren yol arkadaşları vardır. Masalsı varlıklarla dolu bir dünyada türlü maceralar yaşarlar. Kâh fırtınaların ardındaki denizlerde seyahat ederler kâh bir çölde. Hayatın mührünü ve Ak Maru’yu bulurlar. Yeni dostlar ve yeni düşmanlar edinirler. Yol en sonunda onları Semb şehrine getirir. Ancak burada başka bir tehlikeyle yüzleşeceklerdir. Eski çağlarda büyük bir istilaya sebebiyet vermiş ve bu yüzden Demir Set’in ardına hapsedilerek cezalandırılmış Murghullarla. Defalarca deneyip aşamadıkları seti bozulan denge sayesinde geçmeyi başarmışlardır nihayet. Böylece karanlığın dişleri Kara Maru da özgür kalır onlarla birlikte. Yeni efendileri. İstila ordusu Semb’e yürürken Kara Maru da yüzyıllardır kin tuttuğu ak yarısına intikam dolu çağrılar yapar.

Elbette Ak Maru buna kayıtsız kalamayacaktır.

Gerçeği mi arıyorsunuz? Önce masallara bakmalısınız. Onlar güçlülerin yazdığı tarihi değil gerçek olanı size fısıldarlar. Unutulmuş olanı. Belki o yüzden sevilmez masalcılar. Doğruyu söyledikleri için. Ve belki bu yüzden bir bir yitip gitmişlerdir zaman içerisinde. Taebis de onlardan biridir. Henüz yitip gitmeyenlerden.

Saptırılmış gerçekliği görüp gerçek gerçekliği arayanlardan.
Akronom, fantastik edebiyat adına yeni bir soluk. Epeyce derin ve uzun bir soluk.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 496

Ebat : 13 x 19

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
türkiyenin tolkein i...

fantastik dünyanın güzelliğinde kaybolacaksınız

10.03.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.