Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Alaska'nın Peşinde

Alaska'nın Peşinde

Alaska'nın Peşinde

8/10 - 64 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: John Green
Çevirmen: Çiçek Eriş
Yayınevi :

Pegasus

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053431473


İlk içki, ilk şaka, ilk dost, ilk aşk, son sözler...

Miles Halter, ünlülerin son sözlerine bayılan, sıradan bir gençtir. Evindeki güvenli hayata katlanamadığından François Rabelais'nin ölmeden hemen önce "Büyük Belki" olarak betimlediği bilinmezin ne olduğunu bulabilmek için yatılı okula yazılır. Onu Culver Creek Lisesi'nde, aralarında Alaska Young da olmak üzere pek çok şey beklemektedir. Zeki, komik, son derece seksi ama bir o kadar perişan halde olan Alaska, Miles'ı kendi labirentine sürükleyecek ve "Büyük Belki" arayışında ona yol gösterecektir.

Michael L. Printz Ödülü'ne layık görülen Alaska'nın Peşinde, bir hayatın başka bir hayat üstünde ne kadar kalıcı izler bırakabildiğini muhteşem bir dille anlatıyor. Pek çok ödül sahibi John Green'in bestseller olan bu kitabı, çağdaş kurgu kitaplar arasında çığır açan yepyeni bir ses.

"Bu harika öyküyü okuyan kızlar hüzünlenecek, erkekler Alaska'nın vanilya ve sigara kokusunda aşkı, tutkuyu ve özlemi bulacak."
-Kirkus-

"Holden Caulfield'ın ruhu hayat bulmuş."
-Kliatt-

"Bu kitabı diğerlerinden ayıran, Miles Halter'ın zeki, öngörülü, acı dolu fakat güçlü sesi."
-Chicago Tribune-

"Hem komik hem hüzünlü, ilham veriyor ve meraklandırıyor."
-Bookpage-

"Muhteşem bir son… bu kadar iyi bir kitaba yakışıyor."
-Philadelphia Enquirer-

"Sevimli ve fazla alçakgönüllü esprilerle dolu… Yazar, Alaska'nın karanlığını sevecen ve bir o kadar enerji dolu bir ışıkla aydınlatıyor."
-School Library Journal-

"John Green çok etkileyici bir roman yazmış. Hayat, sevgi ve insan olmanın gizemleriyle dolu labirente balıklama dalıyor. Bu kitap hayatınıza dokunacak, o yüzden sakın oturarak okumayın! Ayağa kalkın ve'Büyük Belki'ye doğru bir adım atın."
-K. L. Going, Michael L. Printz Onur Ödüllü Yazar-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2012


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: PegasusSayfa Tasarımı : Meral Gök

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 320

Dil : Türkçe

Yorumlar 34

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Vasat

"Aynı Yıldızın Altında" kadar iyi değil.

16.08.2016

En iyi kitabı

Herkes tutturmuş bir "Aynı Yıldızın Altında(AYA)" diye. Tamam, ben de sevdim beğendim ama yazarın her kitabı da AYA'ya göre kıyaslanmamalı diye düşünüyorum. Örneğin bu kitap bana göre yazarın en iyi kitabı, zaten yazar ilk olarak bu kitabı yazmış ve aldığı en büyük ödül de bu kitaba ait ama bu kitaba AYA yüzünden önem verilmiyor, neden mi? Çünkü bu kitapta aşk yok çok fazla duygusal değil sert vuruyor ama anlayana. Bu kitap tek taraflı, saplantılı bir aşkın neler hissettirdiğini ve yaşamın sırlarını anlatıyor ve daha bir sürü şeyleri...  Ama hak ettiği değeri görmüyor aynı şey "Kağıttan Kentler" için de geçerli ve yine bu kitapta da aşk çok fazla yok ama bu kitap yaşadığımız şehrin, dünyanın ne kadar geçici, boş, anlamsız ve bir kağıt kadar kırılgan olduğunu anlatıyor; ama yine bir kitabı sadece gelip geçici bir zevk için değil de kitaptan bir şeyler öğrenmek anlamak isteyenler için yazılmış bir kitap. Yani bazı hayranlar beni delirtiyor 'Ayy, AYA harika çok romantik okuyun filmini de izleyin ,en iyi kitabı' diyen hayranlar yüzünden artık AYA'nın kapağını bile açmak istemiyorum.

30.03.2016

hayatın bir labirent oluşu

bu kitap insanın aklında aşkı değil alaskanın hayata bakışını bırakıyor. okunmalı.

29.07.2015