Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Alman Ceza Kanunu Strafgesetzbuch STGB

Alman Ceza Kanunu Strafgesetzbuch STGB

Alman Ceza Kanunu Strafgesetzbuch STGB

Almanca Metin, Türkçe Çeviri, Açıklamalar ve Sözlük

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Beta Yayınları

Standart Teslimat
31 Ekim - 06 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053333197


Türk Ceza Kanunu Tasarısı Meclis Komisyonlarında yeni şeklini alırken, Alman Ceza Kanunu, "Yeni Türk Ceza Hukuku" açısından önemli modellerden biri idi. Bu nedenle, hem yeni Türk Ceza Hukuku hakkındaki güncel tartışmalara ışık tutmak, hem de Ceza Hukuku alanında karşılaştırmalı hukuk araştırmaları yapanlara katkıda bulunmak amacı ile Alman Ceza Kanununu, Yenisey'in daha önceki yıllarda yaptığı ilk 150 maddenin tercümesini başlangıç noktası yaparak, Türkçe'ye çevirdik. Araştırmacılara, büyük ceza Hukuku hocası Hans-Heinrick Jescheck'in 2007 yılında bu yayınevi tarafından tekrar yayınlanan, "Alman Ceza Hukukuna Giriş" kitabından da yararlanmalarını öneririz.

Kavramlar bütünü olan bir kanunda yer alan temel fikirlerin, başka bir dilde yansıtılması, diğer dilde aynı kavramlar yoksa veya sadece kısmen varsa, çok zor bir görevdir. İşte, her bir kavramı detaylı olarak tanımlayan Alman Ceza Kanununu Türkçe'ye çevirirken biz bu zorluğu yaşadık. Öncelikle, çok sayıda kitap ve internetteki kaynaklardan büyük ölçüde yararlandık.
(Önsöz'den)Sayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Beta Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.