Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Anadolu Beylikleri Ders Kitabı

Anadolu Beylikleri Ders Kitabı

Anadolu Beylikleri Ders Kitabı

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058290983

XI-XIV. yüzyıllar arasındaki dönem Türklerin Anadolu’ya yerleştikleri ve kendilerine vatan yaptıkları zaman dilimidir. XI-XII. yüzyıl ile XIV. yüzyılda “Beylikler Devri” denilen ve hakkında fazla bilgi bulunmayan küçük bölgesel devletler yaşamıştır.

Beylikler dersleri okuyan öğrencilerin bu alandaki eğitimini kolaylaştırmak için kendi araştırmalarımız ve belli-başlı araştırmalardan yararlanmak suretiyle bu ders notları kitabını hazırladık. Biz burada XI. yüzyıl sonlarında kurulan Türk Beylikleri ile XIII. yüzyıl sonlarında kurulan Türk Beyliklerini iki ayrı bölüm olarak ele aldık. İlgili konuların altına yararlanılan eserlerin isimleri yazılarak kaynaklarımızı belirttik. Ayrıca, kitabın sonuna bir kaynakça koyarak ilgilenen kişilerin istifadesine sunduk.

 

(Tanıtım bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 306

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 2. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız